Gareth Bale jednak zostanie w Europie?!

Gareth Bale jednak zostanie w Europie?! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Record

Gareth Bale rozstanie się definitywnie z Realem Madryt po zakończeniu obecnego sezonu. Na razie trudno wyrokować, jak potoczą się najbliższe losy Walijczyka, którego powrotu do Premier League nie wyklucza jego agent.

Doświadczony skrzydłowy wiele sobie obiecywał po zaliczeniu hitowej przeprowadzki z Tottenhamu do „Królewskich” we wrześniu 2013 roku za rekordowe wówczas 101 milionów euro.

Od tego momentu ofensywny zawodnik prezentował się z zmiennym szczęściem w szeregach utytułowanego klubu, ale szczególnie ostatnich sezonów w swoim wykonaniu nie będzie mile wspominał. Były one naznaczone mnóstwem urazów, uniemożliwiających 32-latkowi podjęcie skutecznej rywalizacji o wywalczenie miejsca w składzie.

W efekcie Real Madryt dążył bezskutecznie do znalezienia chętnego na usługi Garetha Bale'a, ale żaden zespół nie był w stanie sprostać wygórowanym oczekiwaniom reprezentanta Walii. Dlatego też „Królewscy” zostali niejako zmuszeni do wywiązania się z zawartej z nim umowy do końca sezonu 2022/2023, z odstępstwem związanym z wypożyczeniem go do Tottenhamu we wrześniu 2020 roku.

Tym samym wiemy, że nominalny lewoskrzydłowy stanie się za kilka tygodni wolnym piłkarzem. W minionych tygodniach spekulowano, że ten stan nie potrwa zbyt długo i doświadczony zawodnik zdecyduje się na kontynuowanie kariery w Major League Soccer.

Teraz jednak agent 32-latka przekonuje, że jego klient jest pozytywnie nastawiony na powrót do Premier League. Ten ma być w dużym stopniu uzależniony od rezultatu Walii w nadchodzącym finale baraży o awans na Mistrzostwa Świata, w którym ta zmierzy się ze zwycięzcą pary Szkocja - Ukraina.

- Gareth opuści Real Madryt. Myślę, że jego powrót do angielskiego futbolu jest prawdopodobny – ale jego przyszłość zależy teraz od Walii i jej meczu w fazie play-off o Mistrzostwa Świata - powiedział Jonathan Barnett na łamach „Recordu”.

Jeżeli drużyna narodowa z Bale'em w składzie pokonałaby jeden z tych zespołów, wówczas on sam pragnąłby pozostać w Europie, a szczególnie w Premier League, by jak najlepiej przygotować się do udziału w tegorocznym mundialu.

Gdyby „Smoki” zanotowały porażkę, wtedy ofensywny piłkarz może przystać na opcję wyjazdu do Stanów Zjednoczonych lub nawet zdecyduje się na zakończenie kariery, o czym też wcześniej spekulowano.

Walijczyk wystąpił w siedmiu meczach w tym sezonie i zdobył w nich bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy