Gareth Bale z prztyczkiem w kierunku Realu Madryt. „Miło jest być w miejscu, w którym czuję się chciany”

Gareth Bale z prztyczkiem w kierunku Realu Madryt. „Miło jest być w miejscu, w którym czuję się chciany” fot. Influential Photography / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Gareth Bale odniósł się w pozytywny sposób do dotychczasowego pobytu w Los Angeles FC i przy okazji wykorzystał to do wbicia szpilki kibicom Realu Madryt.

Reprezentant Walii występował w szeregach „Królewskich” ze zmiennym szczęściem od września 2013 roku (z przerwą na pobyt na wypożyczeniu w Tottenhamie w sezonie 2020/2021).

Szczególnie nieudany dla doświadczonego skrzydłowego był ostatni okres w utytułowanej hiszpańskiej drużynie, ponieważ przestał w niej odgrywać jakąkolwiek istotną rolę i w ten sposób wyczekiwał momentu wygaśnięcia lukratywnego kontraktu, by dopiero wtedy związać się na zasadzie wolnego transferu z nową drużyną.

Gareth Bale brał pod uwagę również ogłoszenie decyzji o zakończeniu kariery. Te myśli szybko zniknęły jednak z jego głowy za sprawą wywalczenia wraz z kadrą awansu na Mistrzostwa Świata.

Z tego też powodu 33-latek przy wyborze zespołu kierował się nie tylko względami finansowymi i sportowymi, ale także gwarancją notowania regularnych występów, by przygotować się możliwie jak najlepiej do turnieju odbywającego się w Katerze na przełomie listopada oraz grudnia.

Walijczyk nie narzekał na brak zainteresowania i po szeregu spekulacji zaakceptował warunki zaproponowane mu przez Los Angeles FC i teraz po raz pierwszy przyjechał na zgrupowanie kadry w charakterze członka amerykańskiego klubu.

Dlatego też nie mógł uciec na konferencji prasowej poprzedzającej starcie z Belgią w Lidze Narodów od pytań o ocenę dotychczasowego pobytu w ekipie z Major League Soccer. Skrzydłowy wyraził się w pozytywny sposób na ten temat i wykorzystał jednocześnie okazję do wbicia szpilki kibicom Realu Madryt.

- Super jest tu grać. Miło jest być w miejscu, w którym czuję się chciany. Po prostu czerpię z tego radość. Mój plan jest taki, by przede wszystkim w stu procentach pomóc Los Angeles FC. Z kolei to doprowadzi mnie ostatecznie do tego, że będę w stu procentach gotowy do Mistrzostw Świata - powiedział Bale, który w czasie pobyt w „Królewskich” był wielokrotnie obrażany przez sympatyków hiszpańskiej drużyny.

33-letni skrzydłowy wystąpił do tej pory w dwunastu meczach amerykańskiego zespołu i zdobył w nich dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy