Gattuso po porażce z Atalantą

Gattuso po porażce z Atalantą fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Mediasat Premium

Gennaro Gattuso wypowiedział się na temat sytuacji w Milanie po porażce z Atalantą.

Były defensywny pomocnik jak dotychczas nie zdołał odmienić Milanu. Po serii przeciętnych rezultatów na początku pracy Gattuso w klubie (między innymi remis z Benevento i porażka z Rijeką) sytuacja staje się coraz gorsza, bo drużyna przegrała dwa ostatnie ligowe spotkania, 0-3 z Hellasem Werona i 0-2 z Atalantą.

- Wiele rzeczy nie wyglądało dobrze, chociaż do spotkania podeszliśmy z odpowiednim nastawieniem.

- To skomplikowana sytuacja, kibice protestują i nie możemy grać w ten sposób przez resztę rozgrywek. Jednak nie widzę ludzi niedających z siebie wszystkiego. Każdy z nich stara się grać jak najlepiej, ale jesteśmy wciąż zbyt delikatni.

- Dzisiaj jestem trenerem Milanu, ale nie jestem winny tej sytuacji. Tu nie chodzi wyłącznie o poziom przygotowania do rozgrywek, ale także sferę psychologiczną. Gdy nie idzie nam najlepiej, powinniśmy pozostać drużyną i, by tego dokonać, musimy najpierw popełnić kilka błędów.

- Gdybym uważał siebie za problem, zrezygnowałbym natychmiast. Gdybym uważał, że zawodnicy obrócili się przeciwko mnie, zrezygnowałbym. Jednak nie wydarzyło się nic z tych rzeczy.

- Brakuje nam determinacji, głodu zwycięstw i wytrwałości. Powinniśmy przestać porównywać się z tym, co było w przeszłości. Byli tutaj inni zawodnicy i inny klub. Musimy się skupić na teraźniejszości, teraźniejszości pełnej problemów, których rozwiązanie musimy odnaleźć wspólnie.

- Kiedy to mówię, że nie jesteśmy drużyną, to dokładnie to myślę i widzę. Przechodząc przez trudne chwile, nie potrafimy odpowiednio zareagować. To prosty fakty. Nie jest to jednak wina zawodników – powiedział Gattuso.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy