Gavi najmłodszym strzelcem w historii reprezentacji Hiszpanii. Zepchnął z tronu swojego klubowego kolegę [WIDEO] fot. ph.FAB / Shutterstock.com

Gavi, pomocnik FC Barcelony, zapisał się w historii hiszpańskiego futbolu jako najmłodszy strzelec w drużynie narodowej.

W niedzielny wieczór reprezentacja Hiszpanii wybrała się do Pragi, aby powalczyć o trzy punkty w drugiej kolejce Ligi Narodów. Pomimo przewagi gości, drużyny podzieliły się punktami.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony wyrównującą bramkę zdobył Gavi, dla którego był to ósmy mecz w seniorskiej kadrze. Tym samym piłkarz od teraz widnieje w jednej z historycznych statystyk jako najmłodszy autor trafienia, mając 17 lat i 304 dni.

W zasadzie ten rekord został poprawiony przez Gaviego w ostatniej chwili. Poprzednim dzierżawcą tego osiągnięcia był Ansu Fati, który także na co dzień występuje w zespole z Camp Nou.

Fati szczycił się swoim wyczynem przez 21 miesięcy - 6 września 2020 roku zawodnik strzelił gola na 3:0 w starciu z Ukrainą, także w ramach turnieju Ligi Narodów. Wychowanek „Dumy Katalonii” dokonał tego w wieku 17 lat i 311 dni.

Podopieczni Luisa Enrique szybko musieli się rzucić do odrabiania strat. Już w 4. minucie Jakub Pešek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W drugiej połowie Czesi ponownie wiedli prym po trafieniu Jana Kuchty. Remis w ostatnich minutach uratował Íñigo Martínez.

„La Roja” plasuje się obecnie na trzecim miejscu w drugiej grupie dywizji A, gromadząc dwa punkty. Na pozycję lidera wysunęła się Portugalia, zaś na ostatniej pozycji plasuje się Szwajcaria.