Gavi trzecim najmłodszym strzelcem gola na Mistrzostwach Świata

Gavi trzecim najmłodszym strzelcem gola na Mistrzostwach Świata fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: MisterChip [Twitter]

Gavi w meczu Hiszpania - Kostaryka podczas mundialu w Katarze zdobył jedną z bramek, zapisując się w annałach piłki nożnej.

„La Furia Roja” zaprezentowała dzisiaj mistrzowską formę. Z dobrej strony pokazał się między innymi Gavi.

Młodziutki zawodnik FC Barcelony ukoronował swój występ w 74. minucie. Wpisał się wówczas na listę strzelców.

Jak wyliczyli statystycy, Gavi jest trzecim najmłodszym strzelcem gola podczas finałów mistrzostw świata. Miał on 18 lat i 110 dni.

Młodsi byli tylko Manuel Rosas (18 lat i 93 dni) oraz Pelé (17 lat i 241 dni).

Tym sposobem środkowy pomocnik przeszedł do historii.

Hiszpanie ostatecznie pokonali Kostarykę aż 7:0, co jest jedną z najwyższych wygranych w dziejach mundialu i jak dotąd najwyższym wynikiem podczas czempionatu organizowanego w Katarze.

Gavi uchodzi za olbrzymi talent, dlatego nie brakuje głosów, że może on zrobić olbrzymią karierę nie tylko w klubie, ale i reprezentacji narodowej. Jak dotąd w hiszpańskiej kadrze oglądaliśmy go 14 razy, a było to już jego trzecie trafienie.

Nie tak dawno został on sklasyfikowany przez „FourFourTwo” na czwartym miejscu wśród najlepszych piłkarzy do 21. roku życia.

***

Mistrzostwa Świata: 15 piłkarzy poniżej 21. roku życia. Na na nich warto zwrócić uwagę!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy