Gavi trzecim najmłodszym strzelcem gola na Mistrzostwach Świata

Gavi trzecim najmłodszym strzelcem gola na Mistrzostwach Świata fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: MisterChip [Twitter]

Gavi w meczu Hiszpania - Kostaryka podczas mundialu w Katarze zdobył jedną z bramek, zapisując się w annałach piłki nożnej.

„La Furia Roja” zaprezentowała dzisiaj mistrzowską formę. Z dobrej strony pokazał się między innymi Gavi.

Młodziutki zawodnik FC Barcelony ukoronował swój występ w 74. minucie. Wpisał się wówczas na listę strzelców.

Jak wyliczyli statystycy, Gavi jest trzecim najmłodszym strzelcem gola podczas finałów mistrzostw świata. Miał on 18 lat i 110 dni.

Młodsi byli tylko Manuel Rosas (18 lat i 93 dni) oraz Pelé (17 lat i 241 dni).

Tym sposobem środkowy pomocnik przeszedł do historii.

Hiszpanie ostatecznie pokonali Kostarykę aż 7:0, co jest jedną z najwyższych wygranych w dziejach mundialu i jak dotąd najwyższym wynikiem podczas czempionatu organizowanego w Katarze.

Gavi uchodzi za olbrzymi talent, dlatego nie brakuje głosów, że może on zrobić olbrzymią karierę nie tylko w klubie, ale i reprezentacji narodowej. Jak dotąd w hiszpańskiej kadrze oglądaliśmy go 14 razy, a było to już jego trzecie trafienie.

Nie tak dawno został on sklasyfikowany przez „FourFourTwo” na czwartym miejscu wśród najlepszych piłkarzy do 21. roku życia.

***

Mistrzostwa Świata: 15 piłkarzy poniżej 21. roku życia. Na na nich warto zwrócić uwagę!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy