Gdzie zagra Robert Lewandowski po Barcelonie? Polak ma już nakreślony plan

Gdzie zagra Robert Lewandowski po Barcelonie? Polak ma już nakreślony plan fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kwartalnik Sportowy

Robert Lewandowski nie zamierza kończyć kariery w Barcelonie. Reprezentant Polski celuje w zaliczenie transferu do jednej z ekipy z Major League Soccer - poinformował Mateusz Borek w felietonie opublikowanym na łamach „Kwartalnika Sportowego”.

Doświadczony napastnik po zaliczeniu niezwykle udanego pobytu w Niemczech w barwach Borussii Dortmund i przede wszystkim Bayernu Monachium postanowił latem podjąć się nowego wyzwania, co doprowadziło do zaliczenia przez niego przeprowadzki do Barcelony.

Kapitan „Biało-Czerwonych” podpisał z „Dumą Katalonii” kontrakt do 30 czerwca 2026 roku, co oznacza, że w momencie jego wygaśnięcia będzie zbliżał się do 38. urodzin.

Robert Lewandowski jest przekonany, że w tym czasie będzie dalej prezentował wystarczająco wysoką formę, by grać na profesjonalnym poziomie. Z tego też powodu ekipa z Camp Nou nie będzie ostatnim zespołem w karierze bramkostrzelnego zawodnika.

Mateusz Borek stwierdził w swoim felietonie w „Kwartalniku Sportowym”, że doświadczony piłkarz ma już dokładnie nakreślony plan na przyszłość i po rozstaniu z Barceloną zamierza dołączyć do jednego z klubów w Major League Soccer.

- Był już kontakt z zachodnim i wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Tę piękną przygodę Lewy chciałby zamknąć w amerykańskiej MLS - stwierdził dziennikarz.

O obraniu tego kierunku przez reprezentanta Polski mówiło się już znacznie wcześniej, o czym otwarcie powiedział także były agent napastnika - Cezary Kucharski.

Na razie trudno jeszcze wyrokować, która z drużyn z Major League Soccer byłaby odpowiednia dla Lewandowskiego. Z pewnością przynajmniej kilka z nich wyrazi poważne zainteresowanie jego usługami.

Kwestią sporną pozostaje też w gruncie rzeczy moment, w którym napastnik mógłby opuścić Europę, ponieważ w zawartej umowie z Barceloną znalazł się zapis umożliwiający stronom rozwiązanie współpracy po sezonie 2023/2024. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby zawodnik i klub chcieli skorzystać z tej opcji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy