Georgios Giakoumakis bliski dużego transferu. Były piłkarz Górnika Zabrze porozumiał się z nowym klubem

2024-06-03 22:24:52; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Georgios Giakoumakis bliski dużego transferu. Były piłkarz Górnika Zabrze porozumiał się z nowym klubem Fot. Atlanta United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Fabrizio Romano

Georgios Giakoumakis ustalił warunki indywidualnej współpracy z Cruz Azul. Teraz meksykański zespół musi porozumieć się z Atlantą United - zauważa Fabrizio Romano.

Reprezentant Grecji nie spełniał pokładanych w nim nadziei na rodzimym podwórku, ale dobre wrażenie pozostawione na pierwszym zagranicznym wypadzie w Górniku Zabrze pozwoliło mu nabrać rozpędu.

Dzięki temu z sukcesami indywidualnymi oraz zespołowymi występował następnie w VVV-Venlo, Celticu i ostatnio Atlancie United.

Minione doniesienia wskazywały na to, że Georgios Giakoumakis odlicza już powoli dni do opuszczenia amerykańskiego klubu w obliczu rosnącego zainteresowania jego usługami.

Spośród wszystkich ekip sondujących swoje możliwości na jego pozyskanie najbardziej zdeterminowane okazuje się Cruz Azul.

Drużyna z Meksyku prowadzi od pewnego czasu zaawansowane rozmowy z pracodawcą piłkarza i nim samym. Dzięki temu może pochwalić się osiągnięciem pierwszego sukcesu na tym polu w postaci wypracowania porozumienia z 29-letnim zawodnikiem w kwestii warunków indywidualnej współpracy, o czym poinformował Fabrizio Romano.

Teraz „Błękitnym” pozostaje jeszcze ustalić wysokość kwoty odstępnego za atakującego z ekipą z Major League Soccer.

W minionym tygodniu wylądowała na ich stole satysfakcjonująca propozycja w wysokości 10 milionów dolarów (9,17 miliona euro). Nie została ona jednak zaakceptowana, ponieważ toczą się jeszcze dyskusje na temat liczby i rozmiarów rat, w których to transfer Greka byłby spłacany.

Jeżeli oba kluby nie poróżnią się w tej kwestii, to w najbliższym czasie należy spodziewać się ogłoszenia realizacji operacji z udziałem autora pięciu trafień i trzech asyst w jedenastu występach w bieżącym sezonie.

Giakoumakis miał w ostatnio okazję dzielić szatnię amerykańskiego zespołu z Bartoszem Sliszem.