Gerrard wskazał swojego faworyta do zdobycia Złotej Piłki

Gerrard wskazał swojego faworyta do zdobycia Złotej Piłki fot. Rangers FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Już jutro na gali w Paryżu poznamy laureata Złotej Piłki. Przed tym wydarzeniem atmosferę postanowił podgrzać nieco Steven Gerrard, trener Rangers FC.

Przed kilkoma dniami Francesc Aguilar z „Mundo Deportivo” poinformował, że w tym roku nagroda przyznawana przez „France Football” powędruje do rąk Lionela Messiego. Wcześniej jednak „Corriere dello Sport” zdążyło obwieścić triumf Cristiano Ronaldo. W międzyczasie oliwy do ognia dolał z kolei Iker Casillas.

„Van Dijk został wybrany najlepszym piłkarzem przez UEFA. Messi otrzymał nagrodę od FIFA. Wyobraźcie sobie, że teraz Cristiano Ronaldo (zasługuje na to) zdobywa Złotą Piłkę. Wydaje mi się, że wytyczne stosowane przy przyznawaniu nagród w piłce nożnej nie mają zbyt wiele wspólnego z logiką, prawda? Taka moja piątkowa refleksja” – napisał na Twitterze bramkarz FC Porto.

Teraz głos w sprawie tegorocznej gali postanowił zabrać Steven Gerrard, który jako faworyta do zwycięstwa wskazał Virgila van Dijka.

– Jestem ogromnym fanem Messiego. Jego liczba bramek i asyst jest czymś nieprzyzwoitym, dlatego możesz mnie uznać za fana numer jeden. Niemniej, jeśli mówimy o byciu konsekwentnym, nagrodę powinien otrzymać ten, kto wygrał Ligę Mistrzów, a ponadto jest bezbłędny w każdym meczu. Ta osoba to Van Dijk – oznajmił w rozmowie z przedsiębiorstwem bukmacherskim William Hill.

Jak dotąd najwięcej razy Złotą Piłkę odbierali Lionel Messi i Cristiano Ronaldo. Obaj mają po pięć takich nagród, lecz przy tym wszystkim należy pamiętać, że piłkarz Barcelony po raz ostatni triumfował w tym plebiscycie w 2015 roku. Z kolei przed rokiem najlepszym zawodnikiem na świecie według „France Football” uznany został Luka Modrić.

Zwycięzca zostanie ogłoszony już jutro na gali w Paryżu.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy