Gervinho rozgrzeszony. Iworyjczyk wrócił do składu Parmy

Gervinho rozgrzeszony. Iworyjczyk wrócił do składu Parmy fot. AC Parma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport | Alfredo Pedullà

Gervinho został przywrócony do pierwszego zespołu Parmy i będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej na starcie z Sassuolo - informują włoskie media.

Iworyjczyk postanowił w końcówce zimowego okienka transferowego wymusić na władzach włoskiej drużyny umożliwienie mu przeprowadzki do Al-Sadd.

„Ducali” nie zamierzali sprzeciwiać się woli zawodnika, ale ten postanowił przez trzy dni w ogóle nie pojawiać się na treningach pierwszego zespołu, ponieważ był przekonany, że przeniesie się do katarskiego klubu.

Tymczasem ekipa prowadzona przez Xaviego nie zdążyła w wyznaczonym terminie wysłać stosownych dokumentów i w efekcie transfer z udziałem 32-latka nie doszedł do skutku.

Gervinho z podkulonym ogonem musiał wrócić do Parmy, gdzie czekała na niego bolesna kara w postaci bezterminowego odsunięcia od zajęć z drużyną. Ponadto Iworyjczyk otrzymał indywidualny plan treningowy, z którego miał być rozliczany i gdyby nie wykonywał powierzonych mu zadań, to „Ducali” otrzymaliby idealne narzędzie do rozwiązania umowy z zawodnikiem z jego winy.

Doświadczony piłkarz nie zdecydował się na pozostanie na wojennej ścieżce z klubem i przeprosił wszystkich pracowników, szkoleniowców oraz kolegów z zespołu za swoje niewłaściwe zachowanie.

Włoskie media uważają, że skrucha 32-latka przyczyniła się w wystarczającym stopniu do tego, aby został przywrócony do pierwszej kadry Parmy.

Gervinho wziął już udział w jednym z zamkniętych treningów zespołu i ma być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na starcie z Sassuolo (16 lutego o godz. 15:00).

Były gracz między innymi Lille, Arsenalu czy Romy należy do wyróżniających się piłkarzy w szeregach ekipy z Serie A, dla której strzelił sześć bramek oraz zanotował trzy asysty w 18 rozegranych meczach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy