Gervinho rozgrzeszony. Iworyjczyk wrócił do składu Parmy

Gervinho rozgrzeszony. Iworyjczyk wrócił do składu Parmy fot. AC Parma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport | Alfredo Pedullà

Gervinho został przywrócony do pierwszego zespołu Parmy i będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej na starcie z Sassuolo - informują włoskie media.

Iworyjczyk postanowił w końcówce zimowego okienka transferowego wymusić na władzach włoskiej drużyny umożliwienie mu przeprowadzki do Al-Sadd.

„Ducali” nie zamierzali sprzeciwiać się woli zawodnika, ale ten postanowił przez trzy dni w ogóle nie pojawiać się na treningach pierwszego zespołu, ponieważ był przekonany, że przeniesie się do katarskiego klubu.

Tymczasem ekipa prowadzona przez Xaviego nie zdążyła w wyznaczonym terminie wysłać stosownych dokumentów i w efekcie transfer z udziałem 32-latka nie doszedł do skutku.

Gervinho z podkulonym ogonem musiał wrócić do Parmy, gdzie czekała na niego bolesna kara w postaci bezterminowego odsunięcia od zajęć z drużyną. Ponadto Iworyjczyk otrzymał indywidualny plan treningowy, z którego miał być rozliczany i gdyby nie wykonywał powierzonych mu zadań, to „Ducali” otrzymaliby idealne narzędzie do rozwiązania umowy z zawodnikiem z jego winy.

Doświadczony piłkarz nie zdecydował się na pozostanie na wojennej ścieżce z klubem i przeprosił wszystkich pracowników, szkoleniowców oraz kolegów z zespołu za swoje niewłaściwe zachowanie.

Włoskie media uważają, że skrucha 32-latka przyczyniła się w wystarczającym stopniu do tego, aby został przywrócony do pierwszej kadry Parmy.

Gervinho wziął już udział w jednym z zamkniętych treningów zespołu i ma być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na starcie z Sassuolo (16 lutego o godz. 15:00).

Były gracz między innymi Lille, Arsenalu czy Romy należy do wyróżniających się piłkarzy w szeregach ekipy z Serie A, dla której strzelił sześć bramek oraz zanotował trzy asysty w 18 rozegranych meczach w tym sezonie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy