Getafe domaga się walkowera za mecz z Realem Madryt

Getafe domaga się walkowera za mecz z Realem Madryt
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Marca

Getafe złożyło skargę na Real Madryt do Komisji Ligi. Twierdzi, że jedna ze zmian została przeprowadzona niezgodnie z przepisami.

W 84. minucie spotkania miał zejść z boiska Marco Asensio, jednak w tym samym czasie kontuzji kolana doznał Eduardo Camavinga. Według przedstawicieli Getafe Alvaro Odriozola, który zastąpił Francuza, pojawił się na murawie, gdy Asensio już ją opuścił i wobec tego nie mógł wrócić na boisko.

Real Madryt będzie miał trzy dni na ustosunkowanie się do zarzutów. Jeśli skarga zostanie pozytywnie rozpatrzona, „Królewskich” czeka kara - walkower 0-3. Ponadto zostanie na nich nałożona kara finansowa od sześciu do dziewięciu tysięcy euro.

Dodatkowe trzy punkty mogą okazać się bezcenne dla Getafe, które z dorobkiem 34 „oczek" zajmuje miejsce w strefie spadkowej LaLigi.

Zgodnie z przepisami, zawodnik rezerwowy może wejść na boisko, dopiero gdy gracz, którego ma zastąpić, opuści pole gry i po otrzymaniu sygnału od sędziego.

Jak udowadnia „Marca”, Asensio nie zszedł jednak z boiska, gdyż zatrzymał się przed linią boczną i czekał na dalszy rozwój wypadków.

Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej przekazał również do Komisji Ligi sprawozdanie z wydarzeń, do których doszło po zakończeniu meczu Espanyolu z Barceloną.

Kibice pierwszej z tych drużyn wtargnęli na boisko, gdy zawodnicy „Dumy Katalonii” świętowali zdobycie tytułu mistrza Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy