Gianluigi Buffon o odrzuceniu oferty Barcelony: „Nie chciałem być już numerem dwa"

Gianluigi Buffon o odrzuceniu oferty Barcelony: „Nie chciałem być już numerem dwa" fot. Parma FC
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Football Italia

43-letni Gianluigi Buffon nie ma zamiaru spędzać końcówki swojej kariery na ławce rezerwowych. Stąd decyzja o odrzuceniu oferty FC Barcelony i wyborze Parmy.

Gianluigi Buffon wywołał uśmiech na twarzach wielu kibiców piłkarskich na całym świecie, gdy zdecydował się na powrót do Parmy, swojego pierwszego klubu, którego barwy reprezentował w latach 1994-2001.

Parma jest też jedynym zespołem, z którym Buffon wygrał cokolwiek w Europie, gdyż wraz z tą ekipą zdobył Puchar UEFA w 1999 roku. Jednak legendarny włoski bramkarz tego lata mógł dołączyć do FC Barcelony.

Rozmowy z działaczami „Dumy Katalonii" nie trwały długo, ponieważ podczas negocjacji pojawił się wyraźny punkt sporny: Buffon nie chciał być zmiennikiem Marca-Andre ter Stegena.

- Miałem dwie duże oferty, ale nie chciałem być ponownie rezerwowym. Byłem zmęczony byciem drugim wyborem. Zrobiłem to w Juventusie z powodu więzi, jaką mam z klubem, ale szczerze mówiąc nie chciałem tego robić ponownie, nie tak jak przez ostatnie dwa lata. Miałem inne ciekawe oferty, nawet od drużyn z Ligi Mistrzów, ale więź emocjonalna z Parmą przeważyła, że muszę tu wrócić. Wiedziałem, że Parma może dać mi coś, czego nie dałaby żadna inna drużyna. Cieszę się z okazywanego mi uczucia. Czuję się jak w domu. Uwielbiam to miejsce – ujawnił Buffon podczas swojej prezentacji w Parmie.

43-latek podpisał dwuletni kontrakt z Parmą, która w zeszłym sezonie spadła do Serie B.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy