Gianluigi Buffon wychwala młodego Polaka

Gianluigi Buffon wychwala młodego Polaka fot. Gianluigi Buffon [Twitter]
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Gianluigi Buffon [Twitter]

Adrian Benedyczak ma za sobą świetne dni. W poniedziałek zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, a po meczu doczekał się komplementu od samego „Gigi” Buffona.

Polak występuje na co dzień w drużynie Parmy, do której przeniósł się w minionym lecie z Pogoni Szczecin. 20-latek od początku sezonu przegrywał rywalizację w składzie zespołu z Serie B, ale w ostatnim czasie zaczęto na niego coraz śmielej stawiać.

W dziesiątej kolejce Benedyczak po raz pierwszy znalazł się w podstawowym składzie swojej drużyny i automatycznie odwdzięczył się zdobyciem bramki. Poniedziałkowy mecz Polak również zaczął w wyjściowej jedenastce. Rywalem Parmy była niżej notowana Vicenza, która zajmowała miejsce w strefie spadkowej.

W 43. minucie spotkania Benedyczak popisał się fantastycznym wolejem zza pola karnego i dał swojej drużynie prowadzenie. Piękna bramka, która później okazała się jedynym trafieniem w meczu, błyskawicznie obiegła Internet.

Napastnik ma za sobą świetne chwile. W drugim kolejnym meczu jego bramki dają zwycięstwo Parmie. Świetna dyspozycja piłkarza nie umknęła jego zespołowemu koledze, legendarnemu „Gigi” Buffonowi, który na swoim profilu na Twitterze postanowił pochwalić Polaka.

„Niech nas Benedyczak błogosławi” – tak brzmiał komplement 43-letniego bramkarza w jego mediach społecznościowych. Po włosku to hasło brzmi „Che Dio ci Benedyczak”, co jest nawiązaniem do zwrotu „Che dio ci benedica”, które tłumaczy się jako „Niech nas Bóg błogosławi”.

Takie wyróżnienie od samego Buffona mogą podziałać na Benedyczaka tylko pokrzepiająco. Polak w obecnej kampanii ma na swoim koncie już trzy ligowe trafienia.

Jego zespół zajmuje w tabeli dziesiątą lokatę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy