Gigant może pluć sobie w brodę. Mógł mieć Erlinga Brauta Haalanda za cztery miliony funtów

Gigant może pluć sobie w brodę. Mógł mieć Erlinga Brauta Haalanda za cztery miliony funtów fot. Andy Sumner / Focus Images / MB Media / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Sun

Ole Gunnar Solskjær przyznał na łamach „The Sun”, jak swego czasu poinformował Manchester United o możliwości pozyskania Erlinga Brauta Haalanda.

Zanim Erling Braut Haaland stał się gwiazdą światowej piłki nożnej, rozwijał się w Molde FK. Tam napastnik miał styczność z legendą norweskiego futbolu Ole Gunnarem Solskjærem, który prowadził zespół. Pod jego skrzydłami młodziutki wtedy piłkarz strzelił 20 goli w 50 spotkaniach.

Jak się okazuje, Solskjær rozmawiał na temat wielkiego talentu, z klubem, którego barwy reprezentował jako piłkarz i którego menedżerem został nieco później. Chodzi o Manchester United.

- Rozmawiałem z United około pół roku przed objęciem drużyny i powiedziałem im, że mam takiego jednego napastnika. Poprosiłem o cztery miliony funtów za niego, ale go nie podpisali - zdradził 50-latek „The Sun”.

Norweg został opiekunem ekipy MU, początkowo tymczasowym, w grudniu 2018 roku. W styczniu Haaland opuścił Molde na rzecz Red Bull Salzburg, który zapłacił za niego osiem milionów euro. Rok później napastnik był już zawodnikiem Borussii Dortmund.

Obecnie jak na zawołanie strzela gole w koszulce Manchesteru City. W 47 dotychczasowych występach zdobył 51 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy