Gigantyczny majątek Lukasa Podolskiego

Gigantyczny majątek Lukasa Podolskiego fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: TumSport

Lukas Podolski w trakcie swojej bogatej kariery i dzięki sieci lokali z kebabem dorobił się prawdziwej fortuny - wynika z szacunków portalu „TumSport” na temat majątku gracza Górnika Zabrze.

Podolski latem 2021 roku zdobył serca kibiców Górnika Zabrze, bo zdecydował się wypełnić swoją obietnicę i dołączyć do śląskiego klubu na ostatnie lata swojej bogatej kariery. Ekstraklasa zyskała tym samym bardzo barwną postać o wspaniałym CV, bo żaden inny zawodnik występujący w polskiej lidze nie może pochwalić się tytułem mistrza świata czy występami w takich wielkich klubach jak Bayern Monachium albo FC Arsenal.

W trakcie swojej kariery 38-latek dorobił się sporych pieniędzy, ale nie spoczął na laurach, bo znany jest też ze swojego zamiłowania do biznesu, który prowadzi z bardzo dużym powodzeniem.

Perłą w koronie Podolskiego-przedsiębiorcy jest sieć lokali Mangal Döner, która serwuje kebaby. 38-latek aktualnie posiada w Niemczech aż 27 lokali, z czego większość znajduje się w Kolonii, a cały czas tworzone są kolejne placówki.

Restauracja Podolskiego ma niebawem pojawić się również w Polsce. Oczywiście pierwszy lokal powstanie w Zabrzu.

Według szacunków portalu „TumSport, w trakcie swojej kariery i dzięki prężnie działającej sieci lokali z kebabem, 38-latek dorobił się majątku, który przekracza 210 milionów euro.

Popularny „Poldi”, pomimo upływu lat i innych zajęć na głowie, cały czas stanowi kluczową postać Górnika na boisku, bo w koszulce 14-krotnych mistrzów Polski uzbierał już 79 występów, w których zdobył 20 bramek i zaliczył 17 asyst.

Mistrz świata z 2014 roku jest też liderem w szatni. To on jako pierwszy głośno powiedział o zaległościach finansowych, jakie klub miał w ostatnim czasie względem zawodników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy