Giggs wymienił czterech zawodników Manchesteru United, którzy uniknęli „suszarki” Fergusona

Giggs wymienił czterech zawodników Manchesteru United, którzy uniknęli „suszarki” Fergusona fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: beIN Sports I The London Evening Standard

Sir Alex Ferguson słynął ze swojej „suszarki” w szatni Manchesteru United. Ryan Giggs zdradził jednak, że kilku zawodników ominęło ekspresyjne zwracanie uwagi przez Szkota.

Ferguson był menedżerem MU między 1986 a 2013 rokiem. W tym czasie miał na Old Trafford styczność z piłkarzami o różnych charakterach. Szkot często korzystał z „suszarki”, a więc zwracał uwagę podopiecznym, krzycząc im prosto w twarz. Przeżyło ją wielu graczy, ale nie wszyscy, o czym opowiedział Giggs.

- Było trzech lub czterech piłkarzy, którym po prostu tego nie robił. Jednym z nich był Éric Cantona. W tej grupie znajdowali się również Bryan Robson, Roy Keane i Cristiano Ronaldo. Wszyscy byli na swój sposób typami zwycięzców, zawodnikami potrafiącymi odmienić losy meczu. Robili swoje na murawie i dlatego uznawał, że to niepotrzebne.

- Przytrafiały się spotkania, gdy Cantona nie robił w zasadzie nic. W dodatku nie biegał jak Carlos Tévez czy Wayne Rooney. Nie miał żadnego wpływu na grę zespołu. Pamiętam, jak raz siedzieliśmy w szatni i myśleliśmy, że Ferguson się na niego rzuci, bo naprawdę niczego nie pokazał na boisku. Tydzień później zdobył jednak zwycięską bramkę.

- Ferguson radził sobie z wielkimi nazwiskami. Jeśli robili różnicę na murawie, traktował ich nieco inaczej. Był mistrzem psychologii. Mistrzem w wydobywaniu od człowieka tego, co najlepsze. Wiedział, kiedy złapać kogoś za ramię, zwrócić mu uwagę w przerwie, ściągnąć z boiska lub tego nie robić. Wiedział, kiedy zawodnik zareaguje pozytywnie - stwierdził Giggs.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy