Giorgio Chiellini wciąż poza Juventusem. „Małżeństwa są zawierane we dwoje”

Giorgio Chiellini wciąż poza Juventusem. „Małżeństwa są zawierane we dwoje” fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Rai Sport

Juventus nie podpisał w dalszym ciągu nowej umowy z Giorgio Chiellinim. Z tego powodu sytuację doświadczonego obrońcy postanowił skomentować jego agent, który nie wykluczył zasilenia innego zespołu przez świeżo upieczonego mistrza Europy.

Blisko 37-letni zawodnik należał do grona kluczowych graczy w talii Roberto Manciniego na niedawno zakończonym turnieju o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie, który zakończył się wywalczeniem tytułu mistrzowskiego przez „Squadra Azzurra”.

W ten sposób Giorgio Chiellini pokazał, że zasługuje w pełni na otrzymanie propozycji przedłużenia kontraktu z Juventusem o kolejny rok.

Media z Półwyspu Apenińskiego przekonywały wielokrotnie, że złożenie podpisu pod nową umową przez środkowego obrońcę jest tylko formalnością, która będzie miała miejsce po zakończeniu EURO 2020.

Od tego momentu minęło już trochę czasu i doświadczony defensor dalej pozostaje wolnym piłkarzem. Z tego też względu dziennikarze poprosili agenta Włocha o udzielenie im stosownego komentarza na temat sytuacji wiekowego gracza.

- Chiellini chce zostać w Juventusie, ale małżeństwa są zawierane we dwoje. Giorgio jest spokojny, bardzo spokojny. Na razie nie dzieje się nic nowego. Na pewno myślenie o Chiellinim z dala od boisk piłkarskich byłoby absurdalne. Z pewnością będzie dalej grał - przyznał Davide Lippi, podkreślając w ten sposób, że jego klient nie otrzymał żadnej oficjalnej oferty ze strony „Starej Damy”.

Być może ta sytuacja ulegnie zmianie po zakończeniu urlopu przez blisko 37-letniego zawodnika. Jeżeli jednak tak się nie stanie, to środkowy obrońca będzie musiał zacząć się rozglądać za nowym pracodawcą.

Wielokrotny reprezentant Włoch występuje w drużynie z Turynu od lipca 2005 roku. Do tej pory rozegrał aż 535 spotkań dla Juventusu i strzelił w nich 36 goli oraz zanotował 24 asysty. Ponadto świętował z klubem wywalczenie między innymi dziewięciu mistrzostw kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy