Girona finalizuje pierwszy letni transfer

2024-05-08 21:37:44; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Girona finalizuje pierwszy letni transfer
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: César Luis Merlo [X.com]

Girona znajduje się na dobrej drodze do sfinalizowania transferu Luciano Rodrígueza z Liverpoolu FC Montevideo - poinformował César Luis Merlo.

City Football Group wyraziło zainteresowanie przejęciem karty zawodniczej jednokrotnego reprezentant Urugwaju już przed kilkoma miesiącami.

Następnie w obliczu pojawienia się konkurencji w postaci Feyenoordu Rotterdam przeszło do konkretów, które miały zakończyć się transferem utalentowanego gracza do Manchesteru City i następnie jego wypożyczeniem do jednej z ekip wchodzących w skład spółki.

Upływający czas zmienił nieznacznie podejście holdingu do tematu, ponieważ na stole urugwajskiego Liverpoolu pojawiła się bezpośrednia oferta ze strony Girony (47% klubu należy do City Football Group).

César Luis Merlo przekonuje, że zespół, z zapewnionym udziałem w przyszłej edycji Ligi Mistrzów, wystosował za 20-letniego skrzydłowego ofertę w wysokości 15 milionów dolarów (13,96 miliona euro) za 70 procent praw do jego karty zawodniczej.

Z kolei on sam ustalił z katalońskim klubem indywidualne warunki kontraktu, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2029 roku.

Obecnie trwają jeszcze rozmowy pomiędzy drużynami w sprawie dopięcia szczegółów transakcji. Jeżeli nie wydarzy się na tym polu nic zaskakującego, to ekipy z Montevideo ustanowi nowy rekord sprzedażowy.

Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Nicolás de la Cruz, sprzedany za 12,5 miliona euro do River Plate. Z kolei dla Girony byłby to na tę chwilę drugi największy zakup po transferze Artema Dowbyka za 14 milionów euro.

Luciano Rodríguez może w trwających zmaganiach pochwalić się zanotowaniem czterech trafień w czternastu występach.