Giroud poprosił o zgodę na odejście z Chelsea

Giroud poprosił o zgodę na odejście z Chelsea fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nicolò Schira

Włoski dziennikarz, Nicolò Schira, poinformował, że Olivier Giroud poprosił o zgodę na transfer.

Wydaje się, że dni 33-latka na Stamford Bridge są już właściwie policzone. Odkąd nowym szkoleniowcem tej ekipy został Frank Lampard, Giroud ma ogromne problemy z regularnymi występami.

Takowy stan, w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w 2020 roku, spowodował, że Francuz zaczął rozglądać się za nowym pracodawcą. Pomocną dłoń chce wyciągnąć do niego Antonio Conte, który prowadzi obecnie Inter Mediolan.

Włoch nalega, by mieć go u siebie i zrobi wszystko, by tak się stało. W ostatnich dniach zaproponowano mu nawet konkretną propozycję umowy do 30 czerwca 2021 roku. Sam gracz ma jednak zdecydowanie większe wymagania finansowe, dlatego negocjacje prawdopodobnie jeszcze się przeciągną.

Giroud jest jednak bardzo pozytywnie nastawiony do całego pomysłu i zrobi wiele, aby ostatecznie trafić na Półwysep Apeniński. W tym celu miał w ostatnich dniach poprosić działaczy Chelsea o zgodę na styczniowy transfer.

33-latek rozegrał w tym sezonie łącznie sześć meczów. Strzelił do tej pory jednego gola. Obecny kontrakt wiąże go ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy