Giroud poprosił o zgodę na odejście z Chelsea

Giroud poprosił o zgodę na odejście z Chelsea fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nicolò Schira

Włoski dziennikarz, Nicolò Schira, poinformował, że Olivier Giroud poprosił o zgodę na transfer.

Wydaje się, że dni 33-latka na Stamford Bridge są już właściwie policzone. Odkąd nowym szkoleniowcem tej ekipy został Frank Lampard, Giroud ma ogromne problemy z regularnymi występami.

Takowy stan, w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w 2020 roku, spowodował, że Francuz zaczął rozglądać się za nowym pracodawcą. Pomocną dłoń chce wyciągnąć do niego Antonio Conte, który prowadzi obecnie Inter Mediolan.

Włoch nalega, by mieć go u siebie i zrobi wszystko, by tak się stało. W ostatnich dniach zaproponowano mu nawet konkretną propozycję umowy do 30 czerwca 2021 roku. Sam gracz ma jednak zdecydowanie większe wymagania finansowe, dlatego negocjacje prawdopodobnie jeszcze się przeciągną.

Giroud jest jednak bardzo pozytywnie nastawiony do całego pomysłu i zrobi wiele, aby ostatecznie trafić na Półwysep Apeniński. W tym celu miał w ostatnich dniach poprosić działaczy Chelsea o zgodę na styczniowy transfer.

33-latek rozegrał w tym sezonie łącznie sześć meczów. Strzelił do tej pory jednego gola. Obecny kontrakt wiąże go ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy