Goal.com: Higuaín wystawiony na listę transferową

Goal.com: Higuaín wystawiony na listę transferową
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

Według najnowszych wieści Gonzalo Higuaín usłyszał już od władz klubu, że nie znajduje się w planach Maurizio Sarriego na kolejny sezon. Tym samym Juventus będzie dążył do jak najszybszej sprzedaży argentyńskiego napastnika.

Po raz kolejny przekonujemy się, jak brutalna potrafi być piłka nożna. Jeszcze pół roku temu były snajper Realu Madryt przychodził do Chelsea na wyraźne zaproszenie Maurizio Sarriego, a dzisiaj włoski trener nie widzi dla niego miejsca w kolejnym zespole, który oficjalnie trenuje od trzech dni.

Jak bowiem poinformował serwis goal.com, przedstawiciele Argentyńczyka mają już za sobą spotkanie z władzami Juventusu, na którym usłyszeli, że ich klient może znaleźć nowego pracodawcę. Ta informacja miała z kolei ucieszyć Paulo Fonsecę, trenera Romy, który zabiega o angaż 31-latka. 

To samo źródło przekonuje, że zawodnik już otrzymał zgodę na negocjacje warunków umowy z „Wilkami”. I jeśli porozumienie zostanie wypracowane, do rozmów przystąpią przedstawiciele obu ekip, którym zależy na jak najszybszym sfinalizowaniu transferu. 

Problemem okazać się mogą jednak zarobki 75-krotnego reprezentanta Argentyny. W Turynie w ramach dwuletniej umowy inkasuje on 7,5 miliona euro rocznie. 

Tym samym głos teraz należy do Gonzalo Higuaína, który licząc wypożyczenia do Milanu i Chelsea, w ubiegłej kampanii strzelił w sumie 13 goli i zanotował trzy asysty. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy