Golkiper odejdzie z Legii Warszawa. Podjęto decyzję

2024-05-19 18:42:38; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Golkiper odejdzie z Legii Warszawa. Podjęto decyzję Fot. Wojciech Dobrzynski / Legionisci.com / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Ćwiąkała [Twitter]

Szeregi Legii Warszawa definitywnie opuści Cezary Miszta. Decyzja miała już zapaść - twierdzi Tomasz Ćwiąkała.

W piątek Cezary Miszta zanotował premierowy występ w barwach Rio Ave przeciwko Benfice w lidze portugalskiej. Mecz zakończył się remisem 1:1, a polski bramkarz został wybrany zawodnikiem spotkania. Już po tym „O Jogo” napisało, że możliwe jest jego pozostanie na Półwyspie Iberyjskim.

„Osiągnięcie porozumienia pomiędzy Rio Ave a Legią w sprawie nowego transferu nie powinno być trudne” - można było przeczytać. Warunki konsensusu określa opcja wykupu, która została umieszczona w umowie wypożyczenia. To obowiązuje do końca tego sezonu.

Z doniesień Tomasza Ćwiąkały wynika, że sprawa jest przesądzona. „Rio Ave podjęło decyzję i skorzysta z opcji wykupu Miszty” - napisał dziennikarz Canal+ Sport na Twitterze.

Na razie nie wiadomo, ile Portugalczycy zapłacą za definitywny transfer 22-latka.

Urodzony w Łukowie Miszta trafił do Legii w 2016 roku. W jej pierwszej drużynie rozegrał 36 meczów, notując 15 czystych kont.

Biorąc pod uwagę obecność w kadrze Kacpra Tobiasza i Dominika Hładuna miał małe szanse na powiększenie tego dorobku w najbliższym czasie, stąd zimowe wypożyczenie.

Rio Ave zajęło 11. lokatę w tabeli ligi portugalskiej. Jeżeli Polak faktycznie tam zostanie, stanie przed zadaniem wygryzienia ze składu 33-letniego Jhonatana.