Gonçalo Feio nie dotrzymał słowa. Chwalony gracz Legii Warszawa poza kadrą na Ligę Konferencji
2025-02-06 16:06:17; Aktualizacja: 1 godzina temuLegia Warszawa dopełni kadrę na Ligę Konferencji trzema nazwiskami. Po styczniowych słowach Gonçalo Feio wydawało się, że szanse na debiut w europejskich pucharach otrzyma Wojciech Urbański. Ostatecznie utalentowany pomocnik będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. „Myślę, że nie czuje się poszkodowany” - powiedział portugalski trener.
Legia na wiosnę nie będzie miała na głowę jedynie rywalizacji w Ekstraklasie. Obowiązki w ligowych rozgrywkach będzie łączyła z grą w Pucharze Polski i przede wszystkim Lidze Konferencji Europy.
Warszawska ekipa dopiero czeka na poznanie przeciwnika, z którym zmierzy się w 1/8 finału. Dobra forma w fazie ligowej spowodowała, że nie musi uczestniczyć w barażach.
Podczas jesiennych zmagań w turnieju spod egidy UEFA brakowało Wojciecha Urbańskiego, który nie mógł zostać zarejestrowany. Czas pokazał, że była to spora strata. Gonçalo Feio na początku stycznia mocno zasugerował, że to niedopatrzenie zostanie naprawione.Popularne
- Bardzo żałuję, że nie udało się go zgłosić do europejskich pucharów. Wiadomo, zasady nie pozwoliły mu być na liście B. Na liście A w momencie zgłaszania nie było wolnego miejsca. Jest to jedna z tych decyzji, których do dziś żałuję. Ale zaraz będzie to można naprawić. Odpowiedzialność za drużynę ciąży na wszystkich. Oczywiście, większa spoczywa na doświadczonych liderach, ale młodzi piłkarze, też muszą to robić. I Urbi wziął tę odpowiedzialność w niektórych momentach - tłumaczył wówczas 35-latek.
Fanów talentu byłego adepta akademii Wisły Kraków czeka spore rozczarowanie. Na wiosnę także zabraknie dla niego miejsca w kadrze. Pojawią się w niej za to Vladan Kovačević, Wahan Biczachczjan i Juergen Elitim.
- Myślę, że nie jest trudno domyślić się, jaka to będzie lista. Do tej pory mam wątpliwości co do jednej pozycji. Możemy dokonać tylko trzech nowych zgłoszeń, i to niezależnie od tego, ilu zawodników opuściło Legię. Brakuje mi jeszcze jednej rozmowy - zobowiązałem się wobec klubu, by o 18:00 podać listę, żeby mieli czas załatwić sprawy formalne. [...] Kadra Legii będzie wyglądała podobnie, jak widzicie. Rozmawiałem już z Wojtkiem. Czy będzie poszkodowany, czy nie? Jestem trenerem, który sporo inwestuje w jego karierę. Po przerwie zaczął pierwszy mecz w pierwszej jedenastce. Wojtek ciągle się rozwija. Myślę, że nie czuje się poszkodowany – wręcz przeciwnie, robi postępy. Nie wystawiam piłkarzy, którym nie ufam - przedstawił przed sobotnim starciem z Piastem Gliwice Feio.
Urbański będzie starał się wypaść dobrze na krajowym podwórku. Za nim już czternaście występów, podczas których zaliczył dwa gole i trzy asysty.