Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gonçalo Feio [Twitter]

Trener Motoru Lublin Gonçalo Feio raz jeszcze zabrał głos na temat sytuacji wewnątrz i wokół swojego klubu.

Asystujący wcześniej Markowi Papszunowi w Rakowie Częstochowa Gonçalo Feio został trenerem Motoru Lublin we wrześniu. Drużyna zajmowała wtedy ostatnie miejsce w tabeli II ligi (trzeci szczebel rozgrywek). Pod jego wodzą zanotowała cztery zwycięstwa, trzy remisy i porażkę w lidze, co zaowocowało awansem na jedenastą lokatę. W Pucharze Polski ekipa z województwa lubelskiego wyeliminowała z kolei Zagłębie Lubin i Wisłę Kraków.

Po sobotnim meczu sparingowym ze Stalą Rzeszów (1:1) Feio wrzucił do sieci nagranie, którego - jak poinformował - bał się opublikować klub. Portugalczyk przekazał w nim, że atmosfera wokół Motoru nie jest dobra.

- Jestem osobą szczerą i chcę, żeby kibice dokładnie wiedzieli, co się dzieje. Wokół Motoru jest wiele osób nieżyczliwych, byłych pracowników, którzy ingerują w pracę klubu, ludzi z MOSiR-u którzy wolą gości na tym stadionie inne eventy i kadry, niż Motor Lublin. Ja jako człowiek odpowiedzialny za ten projekt sportowy bronię swoją drużynę i chcę powiedzieć, jak to wygląda. Nie będzie mojej zgody na to. Jako trener za to odpowiadam i wiem, czego wymagam od swoich piłkarzy. Wymagam dużo i sam muszę dać im dużo. (…) Jeżeli ten klub ma iść do przodu, to nie chodzi tylko o kwestie sportowe, ale pod każdym względem w tym mieście musi się sporo zmienić. Ja już nie proszę o pomoc, proszę, tylko by mi już nie przeszkadzali - powiedział.

Po wszystkim Feio postanowił coś dodać:

„Uściślając, moją wypowiedż zablokował P. Tomczyk, za moimi plecami. Prezes, swoją bojażliwą postawą utrudnia rozwój klubu i drużyny. Mosir, M. Wątróbka lenistwem i kombinatorstwem szkodzą Motorowi Lublin. Cała Polska odśnieża boiska, Lublin nie. Dalej Nas i Właściciela będą oszukiwać?” - napisał 33-letni szkoleniowiec na Twitterze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy