Gonzalo Plata może przenieść się do Napoli

Gonzalo Plata może przenieść się do Napoli fot. jorono | Pixabay
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CalcioMercato

Na celowniku SSC Napoli miał znaleźć się Gonzalo Plata, obecnie zawodnik lizbońskiego Sportingu.

Działacze Napoli rozglądają się w ostatnim czasie za zawodnikami, którzy mogliby stanowić w przyszłości o sile drużyny. Jednym z transferowych priorytetów na najbliższe miesiące jest sprowadzenie skrzydłowego.

Media na Półwyspie Apenińskim twierdzą, że skauting klubu spod Wezuwiusza wytypował nawet konkretną kandydaturę. Jest nim Gonzalo Plata, który występuje obecnie w Sportingu.

Ekwadorczyk, który trafił do Lizbony zimą 2019 roku, pokazał się w poprzednim sezonie kilka razy z dobrej strony. W ten sposób wzbudził zresztą zainteresowanie mocniejszych ekip.

Mówi się, że chce go kilka zespołów z Premier League. Do gry o jego względy włączyło się jednak Napoli. Przed przedstawicielem ligi włoskiej stoi jednak spore wyzwanie.

20-latek rozegrał do tej pory w barwach Sportingu 29 spotkań. Jego dorobek to trzy gole i dwie asysty. Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Plata to ośmiokrotny reprezentant Ekwadoru. W koszulce drużyny narodowej zdążył strzelić już trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy