Gonzalo Plata może przenieść się do Napoli

Gonzalo Plata może przenieść się do Napoli fot. jorono | Pixabay
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CalcioMercato

Na celowniku SSC Napoli miał znaleźć się Gonzalo Plata, obecnie zawodnik lizbońskiego Sportingu.

Działacze Napoli rozglądają się w ostatnim czasie za zawodnikami, którzy mogliby stanowić w przyszłości o sile drużyny. Jednym z transferowych priorytetów na najbliższe miesiące jest sprowadzenie skrzydłowego.

Media na Półwyspie Apenińskim twierdzą, że skauting klubu spod Wezuwiusza wytypował nawet konkretną kandydaturę. Jest nim Gonzalo Plata, który występuje obecnie w Sportingu.

Ekwadorczyk, który trafił do Lizbony zimą 2019 roku, pokazał się w poprzednim sezonie kilka razy z dobrej strony. W ten sposób wzbudził zresztą zainteresowanie mocniejszych ekip.

Mówi się, że chce go kilka zespołów z Premier League. Do gry o jego względy włączyło się jednak Napoli. Przed przedstawicielem ligi włoskiej stoi jednak spore wyzwanie.

20-latek rozegrał do tej pory w barwach Sportingu 29 spotkań. Jego dorobek to trzy gole i dwie asysty. Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Plata to ośmiokrotny reprezentant Ekwadoru. W koszulce drużyny narodowej zdążył strzelić już trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy