Gorące krzesło w Ekstraklasie. Wynik najbliższego meczu przesądzi o losie trenera

Gorące krzesło w Ekstraklasie. Wynik najbliższego meczu przesądzi o losie trenera fot. Rafal Rusek / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Trener Maciej Stolarczyk straci posadę opiekuna Jagiellonii Białystok w przypadku braku zgarnięcia kompletu punktów w najbliższym ligowym starciu z Górnikiem Zabrze - poinformował Robert Bońkowski ze Sport.TVP.pl.

Prezes Wojciech Pertkiewicz przyznał nie tak dawno w rozmowie z wymienionym wyżej dziennikarzem, że 51-letni szkoleniowiec nie może czuć się pewnie na zajmowanym stanowisku z uwagi na osiąganie niezadowalających wyników przez prowadzony przez niego zespół.

Jednocześnie zapewnił, że Maciej Stolarczyk nie otrzymał ze strony zarządu żadnego ultimatum związanego z osiągnięciem określonych rezultatów z Miedzią Legnica, Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin.

Jagiellonia Białystok ma za sobą już zremisowane spotkanie z beniaminkiem Ekstraklasy. Z tego powodu zmianie uległo nastawienie władz zespołu z Podlasia do przyszłości trenera.

Robert Bońkowski ze Sport.TVP.pl przekonuje, że ten może pożegnać się z piastowaną funkcją po sobotnim meczu z drugą z wymienionych drużyn (11 marca o godzinie 20:00). Uratować ma go tylko odniesienie zwycięstwa na własnym stadionie.

Każdy inny rezultat spowoduje zwolnienie byłego szkoleniowca Pogoni Szczecin czy Wisły Kraków.

Wówczas tymczasowo jego miejsce na ławce zająłby Rafał Grzyb, który poprowadziłby Jagiellonię Białystok w pojedynku z „Miedziowymi”, poprzedzającym przerwę na starcia reprezentacyjne.

Do ich zakończenia ekipa z Podlasia przedstawiałaby nazwisko nowego trenera.

„Żółto-Czerwoni” plasują się po dotychczas rozegranych kolejkach na czternastym miejscu w tabeli z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy