Górnik Polkowice potwierdził pozyskanie czterech nowych zawodników [OFICJALNIE]

Górnik Polkowice potwierdził pozyskanie czterech nowych zawodników [OFICJALNIE] fot. Jan-Niklas Kö | Pixabay
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Górnik Polkowice

Dorian Krakowski, Maciej Pałaszewski, Kajetan Szmyt oraz Marcin Biernat zostali ogłoszeni nowymi zawodnikami Górnika Polkowice - poinformował klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

18-letni Krakowski podpisał dwuletnią umowę z nowym pracodawcą. Pomocnik przybywa do klubu z trzecioligowej Polonii-Stal Świdnica, dla której zdobył cztery bramki w poprzednim sezonie.

Pałaszewski pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w Polarze Wrocław, skąd trafił do akademii Śląska (w barwach seniorskiej drużyny rozegrał tam 13 spotkań). 23-latek ma na koncie występy w Rakowie Częstochowa i Stomilu Olsztyn, a ostatnie pół sezonu spędził w rezerwach WKS-u. Podobnie jak Krakowski, parafował dwuletnią umowę z Górnikiem.

Szmyt to aktualnie zawodnik Warty Poznań. Do Polkowic przybywa ponownie w ramach rocznego wypożyczenia - występował w nim już w sezonie 2019/2020 (w II lidze). Pomocnik ma 19 lat.

Biernat jest najbardziej doświadczonym piłkarzem z całej stawki. 29-latek ma na swoim koncie wiele występów na boiskach I ligi. Występował między innymi w Puszczy Niepołomice, Chojniczance Chojnice czy GKS-ie Tychy. Poprzedni sezon spędził natomiast w Miedzi Legnica, notując w tym czasie 28 meczów w barwach „Miedzianki“.

Zaledwie trzy dni temu, Górnik potwierdził także pozyskanie Adriana Purzyckiego (również z Miedzi Legnica). 23-letni pomocnik podpisał roczny kontrakt z „Zielono-Czarnymi“.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy