Górnik Zabrze blisko pozyskania polskiego bramkarza. Możliwy powrót do Ekstraklasy po latach

2023-02-16 16:04:22; Aktualizacja: 1 rok temu
Górnik Zabrze blisko pozyskania polskiego bramkarza. Możliwy powrót do Ekstraklasy po latach
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Piotr Koźmiński [SportoweFakty.wp.pl]

Nowym piłkarzem Górnika Zabrze ma zostać Adam Stachowiak - informuje Piotr Koźmiński ze SportoweFakty.wp.pl.

Działacze Górnika Zabrze rozglądają się za nowym bramkarzem, który będzie rywalizował o miejsce w składzie z Danielem Bielicą. Zimą klub na rzecz Dynama Drezno opuścił bowiem Kevin Broll.

W środę Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl poinformował, że do Zabrza może wrócić Tomasz Loska, który był już z nim związany między 2014 a 2020 rokiem. Potem 27-latek odszedł do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, którego jest podstawowym golkiperem, a nawet kapitanem. Jego kontrakt ze „Słonikami” wygasa 30 czerwca.

Piotr Koźmiński pisze, że szeregi Górnika ma zasilić ktoś inny, a mianowicie Adam Stachowiak. 36-latek również ma już na koncie przygodę z klubem z województwa śląskiego. Miała ona miejsce między 2010 a 2012 rokiem. W tym czasie rozegrał 24 mecze.

Doświadczony bramkarz w Ekstraklasie występował też w Odrze Wodzisław Śląski oraz GKS-ie Bełchatów. W 2013 roku opuścił ojczyznę na rzecz Botewu Płowdiw, a następnie grał w Gaziantep FK, Denizlisporze oraz Altay SK.

Na boiskach drugiej ligi tureckiej Stachowiak uzbierał 155 występów i 57 czystych kont. Rozegrał też 26 meczów w tamtejszej ekstraklasie.

W lipcu golkiper rozstał się z Denizlisporem i pozostaje wolnym zawodnikiem.

***

Górnik Zabrze finalizuje ciekawy transfer obrońcy. Ostatnio grał w MLS