Górnik Zabrze: Daisuke Yokota dotrzymał słowa

Górnik Zabrze: Daisuke Yokota dotrzymał słowa fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Źródło: Krzysztof Skutnik [Twitter]

Kierownik drużyny Górnika Zabrze Krzysztof Skutnik pochwalił się korespondencją z Daisuke Yokotą sprzed meczu Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa (2:1).

Daisuke Yokota dał prowadzenie Górnikowi Zabrze w 10. minucie spotkania z Rakowem Częstochowa. Japończyk zdecydował się na drybling w polu karnym rywala i o ile jego pierwszy strzał został zablokowany, to drugi okazał się skuteczny. 12 minut później 23-latek dorzucił trafienie numer dwa. Tym razem wykorzystał dobre podanie Erika Janžy.

Jak się okazuje, jeszcze przed spotkaniem temat zdobycia dwóch bramek przez Yokotę został podjęty w konwersacji między Krzysztofem Skutnikiem a piłkarzem.

„Dwie bramki, proszę” - napisał kierownik zespołu do zawodnika.

„Zrobię to” - odpowiedział mu Azjata, który wcześniej zdobył bramkę w meczu z Lechem Poznań.

„Powiedz mi proszę tak przed następnym meczem” - zażartował z całej sytuacji inny gracz Górnika Dani Pacheco na Twitterze.

Po cennym zwycięstwie z mistrzem Polski drużyna z Zabrza z dorobkiem 13 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli Ekstraklasy. W piątek zmierzy się w lidze z ŁKS-em Łódź, a cztery dni później czeka ją potyczka z Zagłębiem Sosnowiec w Pucharze Polski.