Górnik Zabrze finalizuje transfer środkowego obrońcy

Górnik Zabrze finalizuje transfer środkowego obrońcy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Koźmiński [Twitter]

26-letni Richard Jensen ma zostać nowym zawodnikiem Górnika Zabrze - informuje Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl.

Górnik Zabrze pozyskał już latem jednego środkowego obrońcę, sprowadzając Jonatana Kotzke. Klub z województwa śląskiego szykuje jednak drugi transfer stopera. Tym ma być Richard Jensen.

„Z tego co słyszę tu na rafie w Hurghadzie to Richard Jensen przejdzie dziś testy medyczne, a jutro powinien podpisać kontrakt z Górnikiem Zabrze. Obrońca z Finlandii będzie więc kolejnym wzmocnieniem Górnika” - napisał Piotr Koźmiński na Twitterze.

Jensen to Fin, który dotychczasową karierę seniorską spędził w Holandii. Tam był związany z Twente oraz Rodą Kerkrade. W barwach tego pierwszego rozegrał 10 meczów w Eredivisie. Z drugą rywalizował na drugim holenderskim szczeblu. W poprzednim sezonie rozegrał 33 ligowe spotkania. Łącznie ma ich na koncie w barwach Rody 89.

W czerwcu Jensen zadebiutował w reprezentacji Finlandii. Obrońca zagrał z Czarnogórą, Rumunią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Fin jest bez kontraktu, co oznacza, że do Górnika przejdzie na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Selekcjoner juniorskiej reprezentacji Polski zbulwersowany. „Kompletne kłamstwo” Selekcjoner juniorskiej reprezentacji Polski zbulwersowany. „Kompletne kłamstwo”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy