Górnik Zabrze finalizuje transfer środkowego obrońcy

Górnik Zabrze finalizuje transfer środkowego obrońcy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Koźmiński [Twitter]

26-letni Richard Jensen ma zostać nowym zawodnikiem Górnika Zabrze - informuje Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl.

Górnik Zabrze pozyskał już latem jednego środkowego obrońcę, sprowadzając Jonatana Kotzke. Klub z województwa śląskiego szykuje jednak drugi transfer stopera. Tym ma być Richard Jensen.

„Z tego co słyszę tu na rafie w Hurghadzie to Richard Jensen przejdzie dziś testy medyczne, a jutro powinien podpisać kontrakt z Górnikiem Zabrze. Obrońca z Finlandii będzie więc kolejnym wzmocnieniem Górnika” - napisał Piotr Koźmiński na Twitterze.

Jensen to Fin, który dotychczasową karierę seniorską spędził w Holandii. Tam był związany z Twente oraz Rodą Kerkrade. W barwach tego pierwszego rozegrał 10 meczów w Eredivisie. Z drugą rywalizował na drugim holenderskim szczeblu. W poprzednim sezonie rozegrał 33 ligowe spotkania. Łącznie ma ich na koncie w barwach Rody 89.

W czerwcu Jensen zadebiutował w reprezentacji Finlandii. Obrońca zagrał z Czarnogórą, Rumunią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Fin jest bez kontraktu, co oznacza, że do Górnika przejdzie na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy