Górnik Zabrze: Jest decyzja w sprawie trenera [OFICJALNIE]

2023-05-26 19:54:39; Aktualizacja: 1 rok temu
Górnik Zabrze: Jest decyzja w sprawie trenera [OFICJALNIE] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Górnik Zabrze

Jan Urban będzie prowadził zespół Górnika Zabrze również w kolejnym sezonie - poinformował klub z województwa śląskiego.

Niedawno kibice Górnika Zabrze doczekali się świetnej informacji dotyczącej Lukasa Podolskiego, który przedłużył z nim kontrakt o kolejne dwa lata. Teraz przyszedł czas na ogłoszenie decyzji w sprawie trenera. Jak przekazano w piątek, Jan Urban również parafował umowę do 30 czerwca 2025 roku.

61-latek, który prowadził zespół w poprzednim sezonie, kończąc rozgrywki na ósmej lokacie, wrócił do niego w marcu. Zabrzanie znajdowali się wtedy w okolicach strefy spadkowej tabeli Ekstraklasy. Po przegranej z Piastem Gliwice i remisie z Koroną Kielce prowadzona przez szkoleniowca ekipa zanotowała sześć zwycięstw z rzędu, wygrywając z Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław, Lechem Poznań, Wartą Poznań, Widzewem Łódź i ostatnio z Pogonią Szczecin.

Świetna seria sprawiła, że na kolejkę przed końcem sezonu Górnik z dorobkiem 47 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli.

W sobotę zmierzy się on na wyjeździe ze spadającą do I ligi Miedzią Legnica. Potem czas na odpoczynek, a następnie przygotowania do kolejnych rozgrywek.

Górnik Zabrze negocjuje definitywny transfer piłkarza