Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc”

Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Lukas Podolski opuści szeregi Górnika Zabrze jeszcze w trakcie obecnego sezonu? Tym rewelacjom w rozmowie z Piotrem Koźmińskim zaprzeczył agent zawodnika Nassim Touihri.

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze w lipcu 2021 roku i liczył, że w Ekstraklasie będzie w stanie rywalizować o coś więcej, niż tylko środek tabeli. O ile pierwszy sezon napawał optymizmem, o tyle teraz drużyna 37-latek walczy o utrzymanie.

Sytuacja zrobiła się niebezpieczna do tego stopnia, że dokonano roszad na ławce trenerskiej. Z posadą pożegnał się Bartosz Gaul, a jego miejsce zajął Jan Urban.

Dla mistrza świata z 2014 roku nie musi być to wcale dobra wiadomość, bo ze szkoleniowcem łączyły go raczej szorstkie relacje.

Pojawiły się zatem wieści, że Podolski może opuścić Górnika jeszcze przed końcem obecnego sezonu.

Czy to możliwe? Na ten temat w rozmowie z Piotrem Koźmińskim wypowiedział się agent ofensywnego pomocnika Nassim Touihri.

- Nie ma żadnych wątpliwości, że Lukas zostanie w Górniku co najmniej do końca sezonu. Wie, że sytuacja jest bardzo trudna i chce pomóc jak tylko może. Widział pan przecież jego ostatni mecz, jak walczył o wygraną dla Górnika - stwierdził.

Okazuje się, że jeszcze jakiś czas temu Podolski był bardzo blisko nowego kontraktu.

- Tak, wiem, że w klubie jest sporo zmian… No cóż, mówiąc o nowym kontrakcie Lukasa, to on jest gotowy praktycznie od grudnia, wszystko już wtedy było ustalone. Tak naprawdę to taka sama umowa, jak na obecny sezon. Nie uwzględniająca ani inflacji, ani innych czynników.

- Powiem to jeszcze raz: to kontrakt podpisany sercem, a nie pieniędzmi. Zatem na papierze wszystko jest ustalone, ale potem były święta, obóz przygotowawczy w Turcji, kolejne zmiany w klubie. Na ten moment mogę więc powiedzieć jasno: warunki są ustalone, ale nic nie jest podpisane.

Gdzie mógłby trafić mistrz świata?

- Podolski to wciąż bardzo dobre nazwisko, marka globalna. Co więcej, w polskiej lidze strzela cudowne gole. Przecież jedna z tych bramek została uznana za Gola Roku w Niemczech. Albo weźmy bramkę z ostatniego ligowego meczu. Te trafienia są pokazywane w wielu krajach, robią wrażenie. Podolski powoli zbliża się do czterdziestki, ale wciąż pokazuje dużą jakość i energię. Kluby z innych krajów to widzą i stąd cały czas jest zainteresowaniem nim. Chodzi głównie o MLS, Katar oraz Arabię Saudyjską.

Cały wywiad można przeczytać w tym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy