Górnik Zabrze nie chce grać z ŁKS-em. Zespół nie pojechał do Łodzi!

Górnik Zabrze nie chce grać z ŁKS-em. Zespół nie pojechał do Łodzi!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Koźmiński (Twitter)

Górnik Zabrze odmówił udziału w piątkowym starciu ligowym przeciwko ŁKS-owi Łódź - poinformował Piotr Koźmiński z „Super Expressu”.

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu na kontynuowanie rozgrywek w trzech najwyższych klasach mimo rosnących obaw związanych z zakażeniem i rozpowszechnieniem się koronawirusa na terenie całego kraju.

Temu pomysłowi sprzeciwia się coraz większa liczba piłkarzy występujących między innymi w Ekstraklasie na czele z Jakubem Błaszczykowski, który za pośrednictwem Facebooka skierował apel do władz rodzimego futbolu o zawieszenie wszystkich lig do czasu uspokojenia się sytuacji.

Krok dalej poszły między innymi drużyny rywalizujące w II lidze, które w internetowym głosowaniu niemal jednogłośnie opowiedziały się za zawieszeniem rozgrywek. Jedynie Widzew Łódź, Górnik Polkowice, Stal Stalowa Wola i Skra Częstochowa nie mają nic przeciwko graniu przy pustych obiektach.

Piotr Koźmiński z „Super Expressu” przekonuje, że sprzeciw polskich zespołów zatacza coraz większe kręgi, ponieważ wyjazdu na piątkowy mecz z ŁKS-em Łódź odmówił Górnik Zabrze i miał wysłać w tej sprawie już stosowne pismo do PZPN-u oraz Ekstraklasy z prośbą o znalezienie innego, bezpiecznego terminu do rozegrania tego spotkania. Klub czeka na odpowiedź.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy