Górnik Zabrze po TRZECH zawodników Legii Warszawa

Górnik Zabrze po TRZECH zawodników Legii Warszawa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Przegląd Sportowy

Legia Warszawa może rozstać się z trzema piłkarzami. Według informacji „Przeglądu Sportowego” na celowniku Górnika Zabrze znaleźli się Mateusz Cholewiak, Kacper Kostorz oraz Szymon Włodarczyk.

Górnik Zabrze zakończył obecny sezon dopiero na dziesiątym miejscu. Działacze tego klubu nie są zadowoleni z wyniki i mają świadomość, że potrzebne są wzmocnienia.

W ostatnich latach ekipa z województwa śląskiego śmiało stawiała na piłkarzy związanych z warszawską Legią. Tak było między innymi w przypadku Adama Ryczkowskiego i Mateusza Wieteski.

Okazuje się, że ten trend może zostać wkrótce podtrzymany. Tak przynajmniej twierdzi „Przegląd Sportowy”, którego zdaniem na celowniku Górnika znalazło się trzech piłkarzy stołecznego klubu - 31-letni Mateusz Cholewiak, 21-letni Kacper Kostorz oraz 18-letni Szymon Włodarczyk.

Umowa pierwszego z tych zawodników wygasa 30 czerwca 2021 roku i nie zostanie przedłużona. Oznacza to, że skrzydłowy może odejść bez wpłacania przez nabywcę kwoty odstępnego.

Z kolei obaj młodzi napastnicy mają ze stołecznym klubem ważne kontrakty i w grę wchodzą wyłącznie wypożyczenia. Prawdopodobnie nie znalazłyby się w nich opcje na późniejszy wykup.

O ile Włodarczyk ma jeszcze oczywiście tak ceniony na rynku status młodzieżowca, o tyle Kostorz stracił już ten przywilej. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy