Górnik Zabrze potwierdził rozmowy. Gwiazda o krok od odejścia

Górnik Zabrze potwierdził rozmowy. Gwiazda o krok od odejścia fot. Marta Badowska / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował, że prowadzi rozmowy dotyczące transferu Daisuke Yokoty.

W ten weekend piłkarze Górnika Zabrze wystąpią w dwóch turniejach halowych. Odbędą się one w Gummersbach i Katowicach. W tym pierwszym miał wziąć udział Daisuke Yokota, ale ostatecznie jego miejsce w kadrze zajął Mateusz Chmarek.

„Japończyk został w Zabrzu, ponieważ Klub prowadzi rozmowy dotyczące transferu piłkarza. O ewentualnych decyzjach będziemy informować w najbliższych dniach” - czytamy w opublikowanym przez zabrzan komunikacie.

Kontrakt Yokoty z Górnikiem został niedawno przedłużony do połowy 2026 roku, ale Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl zapowiadał, że mogą to być podwaliny pod sprzedaż Azjaty na lepszych warunkach już w zimowym oknie.

Zabrzanie nie potwierdzili nazwy klubu, z którym negocjują, ale zdaniem dziennikarza skrzydłowego chce u siebie KAA Gent, a więc obecnie trzecia ekipa belgijskiej ekstraklasy. Według niego na stole pojawiło się ponad dwa miliony euro. Górnik będzie musiał oddać około 30 procent kwoty transferu poprzedniemu klubowi 23-latka, czyli Valmierze. Biorąc pod uwagę to, że wcześniej zapłacił za niego 30 tysięcy euro, mowa i tak o bardzo dużym potencjalnym zarobku.

Yokota trafił do Zabrza w lutym 2023 roku. W obecnym sezonie zdobył siedem bramek w Ekstraklasie i jest zdecydowanie najlepszym strzelcem drużyny prowadzonej przez Jana Urbana.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy