Górnik Zabrze wypuścił z rąk potwora. Giakoumakis szaleje w Eredivisie - 16 meczów i 16 goli

Górnik Zabrze wypuścił z rąk potwora. Giakoumakis szaleje w Eredivisie - 16 meczów i 16 goli fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Georgios Giakoumakis sieje postrach na holenderskich boiskach i imponuje niesamowitą skutecznością w VVV-Venlo.

Trzykrotny reprezentant Grecji zasilił w połowie minionych rozgrywek szeregi Górnika Zabrze na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Klub rywalizujący na poziomie Ekstraklasy zapewnił sobie wówczas także prawo do definitywnego pozyskania środkowego napastnika, ale ostatecznie nie zdecydował się z niego skorzystać i 26-letni zawodnik wrócił do AEK-u po rozegraniu dwunastu meczów, w których strzelił trzy gole dla drużyny prowadzonej przez Marcina Brosza.

Georgios Giakoumakis nie zabawił jednak zbyt długo w ekipie z Aten, ponieważ jego występom w Polsce uważnie przyglądali się wysłannicy VVV-Venlo, którzy postanowili wyłożyć na jego zakontraktowanie 200 tysięcy euro.

Zespół z Eredivisie nie może żałować zainwestowanych pieniędzy w sprowadzenie Greka, co pokazuje między innymi ostatni popis ofensywnego piłkarza w pojedynku przeciwko ADO Den Haag (4:1), w którym to aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

W sumie środkowy napastnik ma na swoim koncie 16 zdobytych bramek w 16 rozegranych spotkaniach o punkty, co pozwala mu plasować się na szczycie listy najskuteczniejszych zawodników w najwyższej klasie rozgrywkowej w Holandii i to z dużą przewagą nad goniącą go grupą w osobach Danilo (Twente), Teuna Koopmeinersa (AZ), Stevena Berghuisa (Feyenoord) i Henka Veermana (sc Heerenveen).

Warto zauważyć, że z tego grona nominalnym atakującym jest tylko ostatni z nich.

Giakoumakis może pochwalić się jeszcze dwoma strzelonymi golami w pucharowym pojedynku z FC Den Bosch (4:2).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy