Gracz Rakowa Częstochowa wszedł na boisko w wielkim meczu na EURO 2024

2024-07-02 18:50:30; Aktualizacja: 2 dni temu
Gracz Rakowa Częstochowa wszedł na boisko w wielkim meczu na EURO 2024 Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Bogdan Racovițan zameldował się na placu gry w 38. minucie spotkania w ramach 1/8 finału tegorocznych Mistrzostw Europy pomiędzy Rumunią a Holandią.

Obrońca na co dzień reprezentujący barwy Rakowa Częstochowa wszedł na murawę w końcówce pierwszej odsłony meczu, zmieniając Vasile'a Mogosa, który nie był w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji odniesionej po zderzeniu z Denzelem Dumfriesem.

Tym samym Racovițan notuje drugi występ na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu. Wcześniej selekcjoner Edward Iordănescu dał mu szansę przy okazji grupowej potyczki z Ukrainą, kiedy 24-latek pojawił się na murawie w 87. minucie konfrontacji.

Po pierwszej połowie Rumunia przegrywa z Holandią 0:1. Trafieniem otwierającym rezultat spotkania popisał się Cody Gakpo, który silnym uderzeniem na bliższy słupek wpakował futbolówkę do siatki.

Bogdan Racovițan trafił do Rakowa Częstochowa w styczniu 2022 roku. W koszulce polskiego klubu rozegrał łącznie 67 meczów. Na swoim koncie ma już także w sumie cztery występy w narodowej reprezentacji.