Grant Wahl, gwiazdor amerykańskiego dziennikarstwa, zmarł podczas meczu Holandia - Argentyna

Grant Wahl, gwiazdor amerykańskiego dziennikarstwa, zmarł podczas meczu Holandia - Argentyna fot. Grant Wahl [Instagram]
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: CNN

Prominentny amerykański dziennikarz Grant Wahl zmarł nagle w Katarze podczas spotkania Holandia - Argentyna.

Jak przekazał jeden ze świadków z miejsca zdarzenia na Lusail Stadium w rozmowie dla CNN, reporter osunął się na ziemię w sektorze przeznaczonym dla komentatorów. Okoliczności śmierci 48-latka nie są jasne.

Czuwający nieopodal ratownicy medyczni szybko dostali się do nieprzytomnego Wahla. Po chwili zaczęto wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, a kilka minut później został zabrany na noszach w celu transportu do jednego z pobliskich szpitali.

Smutną informację potwierdzili brat oraz żona Wahla.

Jeszcze kilka dni temu, dokładnie 6 grudnia, Wahl narzekał na kiepskie samopoczucie. W jednym z nagrań wspomniał, że odczuwa wyraźny dyskomfort w klatce piersiowej i nie znajduje się w pełni sił. Szukał nawet pomocy w jednej z klinik medycznych. Lekarze przypuszczali, że przechodzi on przez zapalenie oskrzeli.

Dziennikarz otrzymał od medyków syrop na kaszel i ibuprofen. Jak sam później stwierdził, po ich zażyciu szybko poczuł się lepiej.

W trakcie przebywania na Bliskim Wschodzie ujawnił też, że przez dziesięć dni leczył gorączkę, a jego organizm zażywał mało snu przez stres i przeciążenie pracą. Jednocześnie zarzekał się, że po przyjęciu przepisanych antybiotyków jego kondycja uległa poprawie.

Grant Wahl normalnie pracował jeszcze w trakcie meczu Holandia - Argentyna. Ostatni jego tweet dotyczył bramki Holendrów na 2-2.

W listopadzie Grant Wahl znalazł się na czołówkach wielu amerykańskich i europejskich gazet w związku z demonstracją poszanowania praw dla osób z mniejszościowej grupy społecznej LGBTQ+ poprzez noszenie koszulki z tęczowym wizerunkiem. W Katarze promowanie takich haseł jest surowo zakazane.

Reporter w takim stroju nie został wpuszczony na stadion na spotkanie USA - Walia. Służby ochrony nakazały zmienić mu odzienie na zgodne z obowiązującym regulaminem.

Wahl relacjonował wydarzenia z piłki nożnej dla różnych źródeł przez ponad dwie dekady. Jego sylwetka kojarzona jest głównie z czasopismem „Sports Illustrated” oraz stacją Fox Sports, dla której pełnił rolę korespondenta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy