Grant Wahl, gwiazdor amerykańskiego dziennikarstwa, zmarł podczas meczu Holandia - Argentyna

Grant Wahl, gwiazdor amerykańskiego dziennikarstwa, zmarł podczas meczu Holandia - Argentyna fot. Grant Wahl [Instagram]
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: CNN

Prominentny amerykański dziennikarz Grant Wahl zmarł nagle w Katarze podczas spotkania Holandia - Argentyna.

Jak przekazał jeden ze świadków z miejsca zdarzenia na Lusail Stadium w rozmowie dla CNN, reporter osunął się na ziemię w sektorze przeznaczonym dla komentatorów. Okoliczności śmierci 48-latka nie są jasne.

Czuwający nieopodal ratownicy medyczni szybko dostali się do nieprzytomnego Wahla. Po chwili zaczęto wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, a kilka minut później został zabrany na noszach w celu transportu do jednego z pobliskich szpitali.

Smutną informację potwierdzili brat oraz żona Wahla.

Jeszcze kilka dni temu, dokładnie 6 grudnia, Wahl narzekał na kiepskie samopoczucie. W jednym z nagrań wspomniał, że odczuwa wyraźny dyskomfort w klatce piersiowej i nie znajduje się w pełni sił. Szukał nawet pomocy w jednej z klinik medycznych. Lekarze przypuszczali, że przechodzi on przez zapalenie oskrzeli.

Dziennikarz otrzymał od medyków syrop na kaszel i ibuprofen. Jak sam później stwierdził, po ich zażyciu szybko poczuł się lepiej.

W trakcie przebywania na Bliskim Wschodzie ujawnił też, że przez dziesięć dni leczył gorączkę, a jego organizm zażywał mało snu przez stres i przeciążenie pracą. Jednocześnie zarzekał się, że po przyjęciu przepisanych antybiotyków jego kondycja uległa poprawie.

Grant Wahl normalnie pracował jeszcze w trakcie meczu Holandia - Argentyna. Ostatni jego tweet dotyczył bramki Holendrów na 2-2.

W listopadzie Grant Wahl znalazł się na czołówkach wielu amerykańskich i europejskich gazet w związku z demonstracją poszanowania praw dla osób z mniejszościowej grupy społecznej LGBTQ+ poprzez noszenie koszulki z tęczowym wizerunkiem. W Katarze promowanie takich haseł jest surowo zakazane.

Reporter w takim stroju nie został wpuszczony na stadion na spotkanie USA - Walia. Służby ochrony nakazały zmienić mu odzienie na zgodne z obowiązującym regulaminem.

Wahl relacjonował wydarzenia z piłki nożnej dla różnych źródeł przez ponad dwie dekady. Jego sylwetka kojarzona jest głównie z czasopismem „Sports Illustrated” oraz stacją Fox Sports, dla której pełnił rolę korespondenta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy