Griezmann zrywa umowę sponsorską ze względu na łamanie praw człowieka [OFICJALNIE]

Griezmann zrywa umowę sponsorską ze względu na łamanie praw człowieka [OFICJALNIE] fot. Dokshin Vlad / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Antoine Griezmann [Instagram]

Antoine Griezmann postanowił rozstać się z firmą Huawei ze względu na angażowanie się chiński giganta w inwigilację ujgurskich muzułmanów.

We wtorek amerykańska firma badawcza IPVM opublikowała raport, w którym odniesiono się do działalności firmy Huawei. Wynika z niego, że chiński gigant mógł złamać prawa człowieka.

Okazało się bowiem, że oprogramowanie rozpoznające twarz wysyłało powiadomienia policji, gdy tylko rozpoznało przedstawiciela mniejszości ujgurskiej.

Wspomniana grupa jest bowiem od jakiegoś czasu przedmiotem represji politycznych ze strony chińskiego rządu. Wiele państw potępiło te działania.

Antoine Griezmann był ambasadorem Huaweia od 2017 roku. Po ostatnich nowościach postanowił jednak zerwać z chińską firmą umowę, o czym poinformował za pośrednictwem Instagrama.

"Po tym, jak pojawiły się poważne przesłanki ku temu, że Huawei wziął udział w propagowaniu oprogramowania „ostrzeżenie ujgurskie”, ogłaszam, że natychmiast kończę współpracę z tą firmą" - napisał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish coraz bliżej transferu. Zostanie najdroższym Brytyjczykiem w historii piłki Jack Grealish coraz bliżej transferu. Zostanie najdroższym Brytyjczykiem w historii piłki Legia Warszawa finalizuje duży transfer. Jeszcze dziś testy medyczne Legia Warszawa finalizuje duży transfer. Jeszcze dziś testy medyczne EURO 2020: Jedenastka fazy grupowej według Petera Schmeichela. Zaskakująco znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski EURO 2020: Jedenastka fazy grupowej według Petera Schmeichela. Zaskakująco znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Florentino Pérez: Nie czytałem listu Zidane'a, nie on go napisał Florentino Pérez: Nie czytałem listu Zidane'a, nie on go napisał Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy