Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE]

Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kamil Grosicki (Twitter)

Kamil Grosicki zamierza kontynuować swoją przygodę z futbolem w barwach West Bromwich Albion.

Reprezentant Polski ma olbrzymie problemy z wywalczeniem minut w szeregach beniaminka Premier League w trwających rozgrywkach i ten fakt może go pozbawić szans na udział w zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Z tego też powodu doświadczony skrzydłowy był w ostatnich tygodniach łączony z opuszczeniem szeregów West Bromwich Albion na rzecz powrotu na zaplecze angielskiej elity lub przeprowadzkę do Turcji, Francji, Niemiec i nawet Polski, gdzie miałby dołączyć do Legii Warszawa czy Pogoni Szczecin.

Przedstawiciele „The Baggies” wyrazili gotowość do przedwczesnego zakończenia współpracy z dobrze opłacanym 32-letnim zawodnikiem, ale ten pomimo otrzymania kilku ofert nie zdecydował się na zaakceptowanie żadnej z nich. 

Tym samym stało się jasne, że ekipa z The Hawthorns może teraz dążyć jedynie do rozwiązania za porozumieniem stron obowiązującego kontraktu z Kamilem Grosickiem.

Wiemy już, że nic takiego nie nastąpi, ponieważ sam piłkarz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że podjął decyzję o wypełnieniu umowy z WBA, a to oznacza pozostanie on graczem angielskiego zespołu do zakończenia obecnego sezonu.

Za mną jedna z najważniejszych decyzji w karierze. Zostaję w WBA i walczę o pierwszy skład oraz grę w Premier League i grę w Reprezentacji Polski. Sytuacja nie jest łatwa, ale ja nigdy nie pękam i nigdy się nie poddaje” - napisał doświadczony skrzydłowy.

32-latek podejmuje w ten sposób ogromne ryzyko, ponieważ dalszy brak występów w zespole prowadzonym przez Sama Allardyce'a będzie w praktyce oznaczał koniec przygody Grosickiego w kadrze „Biało-Czerwonych” oraz marzeń o udziale w czwartym wielkim piłkarskim turnieju.

Poprzednio były gracz Pogoni Szczecin, Legii Warszawa, Sionu, Jagiellonii Białystok, Sivassporu, Rennes oraz Hull City był członkiem drużyny narodowej na Mistrzostwach Europy w 2012 i 2016 roku oraz na Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Grosicki wystąpił w pięciu meczach w tym sezonie i zanotował w nich dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy