Grzegorz Krychowiak niepewny miejsca w pierwszym składzie reprezentacji Polski?!

Grzegorz Krychowiak niepewny miejsca w pierwszym składzie reprezentacji Polski?! fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Polski Związek Piłki Nożnej

W poniedziałek selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz wziął udział w konferencji prasowej przed marcowym zgrupowaniem. Wypowiedział się między innymi na temat debiutu Grzegorza Krychowiaka w Grecji, a także jego szansach na występ w spotkaniu barażowym.

Minione tygodnie były dla Grzegorza Krychowiaka bardzo intensywne. Po wybuchu zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę dążył on do jak najszybszego rozwiązania kontraktu z Krasnodarem.

Ostatecznie wykorzystał wprowadzone niedawno przepisy FIFA, które umożliwiają zawodnikom zatrudnionym w Rosji na występy w innych klubach do końca obecnego sezonu.

32-latek przeniósł się do Grecji i wzmocnił trzecią siłę tamtejszej ekstraklasy, czyli AEK Ateny. Lokalni kibice przyjęli ten ruch ze sporym entuzjazmem.

W niedzielę Krychowiak doczekał się swojego debiutu w nowych barwach. Spotkanie nie poszło jednak po jego myśli, gdyż AEK Ateny uległo PAOK-owi Saloniki 0-1.

Greckie media zarzuciły środkowemu pomocnikowi słabe przygotowanie fizyczne, co nie może dziwić, ponieważ ostatni mecz ligowy rozegrał na początku grudnia 2021 roku.

Debiut Krychowiaka śledził również selekcjoner „Biało-Czerwonych” Czesław Michniewicz. Zapowiedział, że towarzyskie spotkanie ze Szkocją będzie dla 86-krotnego reprezentanta Polski testem, na podstawie którego podjęta zostanie decyzja dotycząca jego występu w finale baraży.

- Grzesiek wczoraj zadebiutował w swoim nowym klubie. Skorzystałem z możliwości i ściągnąłem mecz AEK-u, obejrzałem go w całości. Co prawda kamera wszystkiego nie pokazuje, ale widziałem pewne zachowania.

- Będę również rozmawiał z Krychowiakiem o tym, jak się czuje. Mecz ze Szkocją będzie dla niego testem. On nie grał o punkty bardzo długo, bo właściwie od listopada. Myślę, że Grzesiek sam nie wie jeszcze, w jakiej jest dyspozycji. My więc tym bardziej. W czwartek poznamy odpowiedź – zapewnia Michniewicz.

Reprezentacja Polski towarzyski mecz ze Szkocją rozegra 24 marca, natomiast 29 marca czeka ją rywalizacja o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze przeciwko zwycięzcy starcia Czechy - Szwecja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy