Grzegorz Krychowiak zaoferował się nowemu klubowi. Chce powalczyć o mistrzostwo kraju

Grzegorz Krychowiak zaoferował się nowemu klubowi. Chce powalczyć o mistrzostwo kraju fot. FK Krasnodar
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Metaratings

Grzegorz Krychowiak nie nosi się z zamiarem kontynuowania kariery w Krasnodarze. Reprezentant Polski rozgląda się usilnie za nowym pracodawcą i zaoferował swoje usługi Galatasaray - poinformowało Metaratings.ru.

Doświadczony pomocnik skorzystał bardzo szybko z możliwości danej przez FIFA i w trakcie ubiegłych rozgrywek zawiesił do końca czerwca umowę obowiązującą go z Krasnodarem, by móc tymczasowo zasilić szeregi AEK-u.

32-letni zawodnik nie wyobrażał sobie kontynuowania kariery w zespole „Byków” w obliczu rozpoczętej na początku roku zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę i przystał na ofertę nadesłaną mu przez ekipę z Aten, gdzie mógł liczyć na regularną grę.

W ostatnich miesiącach podejście Grzegorza Krychowiaka do tematu wojny za naszą wschodnią granicą nie uległo zmianie. Dlatego będzie w najbliższych tygodniach ponownie dążył do opuszczenia Krasnodaru. Tym razem zależy mu bardziej na definitywnym rozstaniu, ale w razie konieczności skorzysta z pewnością z przedłużonego okresu realizacji tymczasowych wypożyczeń przez FIFA do 30 czerwca 2023 roku.

Dziennikarze Metaratings.ru przekonują, że reprezentant Polski działa już prężnie na rynku i oferuje swoje usługi różnym klubom. Wśród nich znalazło się Galatasaray, które wyraża wstępny entuzjazm w sprawie nawiązania ewentualnej współpracy z defensywnym pomocnikiem.

Drużyna ze Stambułu wstrzymuje się jednak na razie z rozpoczęciem konkretnych negocjacji z doświadczonym piłkarzem, bo w pierwszej kolejności musi zatrudnić trenera po zwolnieniu Domèneca Torrenta. Dopiero wtedy następca Hiszpana oceni przydatność Krychowiaka.

Wspomniane źródło podkreśla, że 32-letni zawodnik musiałby jednocześnie zgodzić się na obniżenie pensji, ponieważ „Lwy” nie byłyby w stanie zapłacić mu około 3,5 miliona euro za sezon.

Galatasaray zakończyło ostatnie rozgrywki na odległym trzynastym miejscu w tabeli, co stanowi oczywiście ogromne rozczarowanie, a celem jest powrócenie do walki o tytuł.

Reprezentant Polski wystąpił w minionych zmaganiach łącznie w 26 spotkaniach, notując w nich siedem trafień i pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy