Guardiola po przegranej z Wolverhampton

Guardiola po przegranej z Wolverhampton fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Manchester Evening News

Pep Gurdiola wypowiedział się na temat meczu Premier League pomiędzy Manchesterem City a Wolverhampton Wanderers (0:2).

Przez długi czas w niedzielnym spotkaniu utrzymywał się bezbramkowy remis. Na pierwszego gola kibice czekali aż do 80. minuty, kiedy to kontratak „Wilków” na bramkę zamienił Adama Traoré. Podawał mu Raúl Jiménez. W doliczonym czasie gry Traoré dorzucił trafienie numer dwa.

- To był dla nas zły dzień. Czasami tak się zdarza. Zaczęliśmy dobrze. Plan był taki, by uzbroić się w cierpliwość. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że rywale dobrze bronią. Pozwalaliśmy biegać im dwa razy więcej. Za bardzo jednak się denerwowaliśmy i źle konstruowaliśmy akcje. W końcówce mieliśmy problemy z kontratakami.

- Oni byli dobrze zorganizowani w obronie. Posyłali długie piłki i kontrowali. To mocny, fizyczny zespół. Wiedzieliśmy, że są dobrzy i znaliśmy ich zalety. Sami nie byliśmy jednak odpowiednio zorganizowani i traciliśmy piłki w miejscach, w których nie powinno się nam to przytrafiać.

- Mieliśmy dwie okazje. Raz trafiliśmy w poprzeczkę. Spróbujemy odwrócić kartę w kolejnym spotkaniu - powiedział Guardiola.

Po rozegraniu ośmiu meczów MC ma na koncie 16 punktów i traci osiem „oczek” do Liverpoolu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy