Guardiola pod wrażeniem gry podopiecznego: To superman!

Guardiola pod wrażeniem gry podopiecznego: To superman! fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, mocno pochwalił Nicolása Otamendiego.

Choć za nami dopiero nieco ponad połowa sezonu, „The Citizens” mają już 15 punktów przewagi nad drugim w tabeli Premier League Manchesterem United. Prowadzony przez Guardiolę zespół imponuje zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. I choć Hiszpanowi zależy na wzmocnieniu tej drugiej w trakcie zimowego okienka, jest on bardzo zadowolony z dyspozycji swoich obrońców. Największe pochwały 46-latek skierował właśnie w stronę Otamendiego.


- Ze Stonesem, który ostatnio pauzował, jest coraz lepiej. Co prawda nie jest gotowy jeszcze na 90 minut, ale wkrótce to się zmieni. To dla nas niezwykle istotna wiadomość.

- Mam w zespole supermana, którym jest Nico. Trzeba podkreślić, że bez niego nie zrobilibyśmy tego, co udało się nam osiągnąć. Nawet, jeśli boli go kolano czy kostka, on zawsze walczy.

- Najbardziej podziwiam u niego to, że decyduje się na pewne rzeczy, nawet, jeśli ma problemy. Jest niezwykle odważny. No i znakomicie czyta grę. Doskonale wie, gdzie i kiedy podać piłkę lub zdecydować się na jakiś inny ruch. Jestem pod wrażeniem jego gry - powiedział Guardiola.

Dodajmy, że Otamendi rozegrał w tym sezonie 24 spotkania w koszulce MC. Strzelił w nich pięć goli.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy