Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie

Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Doniesienia w kontekście przyszłości Pepa Guardiola diametralnie się zmieniły w ciągu zaledwie kilku ostatnich tygodni. Manchester City ma jednak powody do obaw ze względu na klauzulę w umowie menedżera.

Kilka tygodni temu Hiszpan z przekonaniem mówił, że nie widzi najmniejszego problemu w tym, by mógł zostać w Manchesterze City na dłużej. Nominalnie menedżer związał się z klubem do końca czerwca 2020 roku, po czym przedłużyć kontrakt o kolejny sezon, a strony planowały kolejne renegocjacje. Teraz ten pomysł zszedł jednak na dalszy plan, bo sytuacja drużyny jest coraz gorsza.

„Obywatele” utrzymują się w czołówce Premier League, lecz tracą już sześć punktów do Leicester City oraz 14 do Liverpoolu. Na ten moment przekreśla to marzenia o obronie tytułu. Klub pozostaje teoretycznie w walce o Ligę Mistrzów, ale sam Guardiola twierdzi, że aktualnie jego podopieczni nie są w stanie poradzić sobie z najlepszymi ekipami. To wszystko wzbudza kolejne spekulacje, a oliwy do ognia dolewa fakt, iż w umowie szkoleniowca znajduje się klauzula odejścia.

„Daily Mail” informuje, że przy ostatnim przedłużeniu kontraktu strony zapewniły sobie możliwość ewentualnego rozstania. Jeśli Guardiola uzna, że nie ma już pomysłu na kontynuowanie projektu, będzie mógł bez większych problemów opuścić Etihad Stadium, po uprzednim uzgodnieniu pewnych spraw z władzami klubu.

Manchester City woli dmuchać na zimne i bierze pod uwagę taki scenariusz. Dyrektorzy trzymają rękę na pulsie, żeby w odpowiednim momencie przystąpić do ewentualnych rozmów z Mauricio Pochettino. Na ten moment jest to jednak traktowane jedynie jako ostateczność, ponieważ „The Citizens” wierzą, że drużyna popadła jedynie w chwilowe kłopoty, a i sam Guardiola niespecjalnie spieszy się do zmiany pracodawcy.

Do tej pory 48-latek nie prowadził długotrwałych projektów. W swojej ukochanej Barcelonie trenował przez cztery sezony, by po krótkiej przerwie przenieść się do Bayernu Monachium, gdzie spędził trzy kampanie. W Anglii spędza obecnie swój czwarty sezon, więc samo wypełnienie kontraktu będzie dla niego swego rodzaju rekordem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wilczek opuszcza Göztepe. Zostanie bohaterem kontrowersyjnego transferu Wilczek opuszcza Göztepe. Zostanie bohaterem kontrowersyjnego transferu AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] Alexis Sánchez rozstaje się z Manchesterem United [POTWIERDZONE] Alexis Sánchez rozstaje się z Manchesterem United [POTWIERDZONE] Bułka trafi na upragnione wypożyczenie?! Bułka trafi na upragnione wypożyczenie?! Alaba do giganta za zaledwie 36 milionów euro?! Lub na zasadzie wolnego transferu Alaba do giganta za zaledwie 36 milionów euro?! Lub na zasadzie wolnego transferu Duża wymiana Bayernu Monachium z Interem Mediolan?! Duża wymiana Bayernu Monachium z Interem Mediolan?! Legia Warszawa pytała o Joela Valencię Legia Warszawa pytała o Joela Valencię

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy