Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Jorge Nicola [Twitter]

Guilherme Marques, znany z występów w Legii Warszawa, bardzo szybko znalazł klub po zawieszeniu działalności Guangzhou City FC. 31-latek podpisał kontrakt z Goiás Esporte Clube, o czym informuje Jorge Nicola.

Guilherme w 2009 roku wyjechał z ojczystej Brazylii w poszukiwaniu swojej szansy w Portugalii. Ofensywny pomocnik dołączył wówczas do akademii SC Bragi, w której jednak się nie odnalazł. Dzięki temu 31-latek trafił pięć lat później do Legii Warszawa.

W drużynie „Wojskowych” Brazylijczyk z pewnością się wyróżniał, stając się jedną z jej gwiazd. Na polskich boiskach zawodnik z Três Rios spędził cztery lata, biorąc udział w 150 spotkaniach. Dobre występy w stolicy otworzyły mu drogę do Serie A.

Guilherme trafił do Benevento, gdzie nie zachwycił. Późniejsze lata to już gra dla Malatyasporu, Trabzonsporu, Göztepe czy w końcu chińskiego Guangzhou City FC, które reprezentował od 2021 roku.

Futbol w Państwie Środka z powodu radykalnego podejścia rządu nie znajduje się w dobrej kondycji. Postawa władz stała się przyczyną upadku kilku klubów lub zawieszeniu ich działalności. Ten sam los spotkał właśnie drużynę „Niebieskich Lwów”.

„Dzisiaj obudziła mnie smutna wiadomość o zakończeniu działalności Guangzhou City. To smutny dzień dla chińskiego futbolu i ludzi, którzy pasjonowali się klubem - pracowników oraz kibiców, którzy zawsze okazywali wielką pasję drużynie. Życzę wszystkim powodzenia i mam nadzieję, że wkrótce ogłoszę swój kolejny krok” - napisał Brazylijczyk.

Jak się okazało, „kolejny krok” nastąpił szybko.

Guilherme wzmocnił szeregi Goiás Esporte Clube, a więc przedstawiciela brazylijskiej Série A. Kontrakt pomocnika obowiązuje do 31 grudnia 2023 roku. O całej operacji poinformował Jorge Nicola.

31-latek otrzyma zatem szansę na grę w pierwszym brazylijskim klubie w karierze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy