Guti o krok od nowej posady

Guti o krok od nowej posady fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Hurriyet.com.tr I Mundo Deportivo

Tureckie media nie mają wątpliwości - Guti nawiąże współpracę z Beşiktaşem.

41-latek od pewnego czasu pracuje z zespołem Realu Madryt U-19. Po tym, jak pierwszą drużynę „Królewskich” opuścił Zinédine Zidane, media postrzegały Hiszpana jako jednego z kandydatów na nowego szkoleniowca madrytczyków. Wiadomo już jednak, że od nowego sezonu za ich wyniki będzie odpowiadał Julen Lopetegui.

Guti z kolei najprawdopodobniej opuści Madryt. Jak informują tureckie media, 41-latek zamierza skorzystać z propozycji przedstawionej mu przez działaczy Beşiktaşu. W Stambule ma zostać asystentem Şenola Güneşa.

Sezony 2015/2016 i 2016/2017 66-latek kończył z Beşiktaşem z tytułami mistrza Turcji. Ostatnie rozgrywki nie były już jednak takie udane dla prowadzonej przez niego drużyny. Ekipa ze Stambułu zajęła dopiero czwarte miejsce w tabeli. Z mistrzostwa cieszył się z kolei jeden z jej największych rywali - Galatasaray.  

Guti - w przeszłości znakomity pomocnik, który przez większą część kariery zawodniczej był związany z Realem - na jej koniec przeniósł się właśnie do Beşiktaşu. 14-krotny reprezentant Hiszpanii w sumie rozegrał w jego barwach 40 spotkań, po czym zdecydował się zawiesić buty na kołku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy