Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE]

Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Nacion | Minnesota United

Emanuel Reynoso z Minnesoty United został oskarżony o grożenie i uderzenie bronią 16-latka w swoim rodzinnymi argentyńskim mieście Córdoba - poinformowało „La Nacion”.

Ofensywny pomocnik zakontraktowany przez amerykański zespół na zasadzie Designated Player (zarabia więcej niż wyznaczony limit płac) udał się niezwłocznie po zakończeniu udziału w fazie play-off Major League Soccer na urlop do rodzimego kraju.

26-letni zawodnik na miejsce odpoczynku wybrał swoje rodzinne miasto, gdzie w ostatnią sobotę poszedł na imprezę wraz z znajomymi do dzielnicy Maldonado.

W jej trakcie doszło do bójki. Rzekomo zaangażował się w nią sam Emanuel Reynoso, który dopuścił się ataku na 16-latka przy użyciu broni palnej.

Gwiazdor Minnesoty United miał wyciągnąć pistolet i najpierw groził jego użyciem młodemu chłopakowi, aby następnie uderzyć go kolbą w okolicach oka powodując obrażenia twarzy, o których dowiadujemy się z wpisu umieszczonego w mediach społecznościowych przez jednego ze znajomych poszkodowanego.

„Tak wygląda twój idol. Jesteś chodzącym wstydem Emanuelu Reynoso. W takim stanie mój przyjaciel przyszedł dziś do mojego domu po tym, jak uderzyłeś go kolbą pistoletu w twarz wczoraj wieczorem na imprezie. Szkoda, że tacy ludzie jak ty, które są dla wielu idolami, są uzbrojone i grożą dzieciom poniżej 16 roku życia tylko dlatego, że są gośćmi. On został nie tylko pobity, ale także wraz z przyjaciółmi okradziony z kilku rzeczy” - napisano.

Całe wydarzenie zostało zgłoszone na policję w Córdobie, która gromadzi dowody obciążające lub oczyszczające zawodnika ze stawianych mu zarzutów.

Do zaistniałego zdarzenia odniósł się też pracodawca Argentyńczyka i na razie wstrzymuje się z podjęciem jakichkolwiek kroków do momentu wyjaśnienia okoliczności.

„Zdajemy sobie sprawę z rzekomego incydentu z udziałem Emanuela Reynoso. Traktujemy tę sprawę poważnie i zbieramy jak najwięcej informacji. W tej chwili nie mamy dalszych komentarzy” - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez klub z Major League Soccer.

Emanuel Reynoso miał już nie raz zatargi z prawem. Jako 18-latek został postrzelony przy próbie dokonania rabunku, a trzy lata później został oskarżony o udział w strzelaninie. Ofensywny pomocnik tłumaczył się po latach, że nie brał w niej udziału i został z nią powiązany tylko dlatego, że był rozpoznawalną osobą w dzielnicy jako ówczesny piłkarz CA Tallerers.

Argentyńczyk trafił do Minnesoty United we wrześniu zeszłego roku z Boca Juniors za blisko 4,3 miliony euro. Od tego czasu wystąpił w 46 meczach, w których zdobył 7 bramek oraz zanotował 16 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy