Gwiazda Rakowa Częstochowa na celowniku nowego klubu

Gwiazda Rakowa Częstochowa na celowniku nowego klubu fot. Tomasz Folta / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: fotospor.com

Raków Częstochowa może stracić Johna Yeboaha? Jak informuje fotospor.com, z Ekwadorczykiem skontaktował się Konyaspor.

W obliczu kontuzji Iviego Lopeza, Raków Częstochowa latem 2023 roku działał na rynku transferowym bardziej, niż planował. Między innymi dlatego pod Jasną Górę przybyli Sonny Kittel oraz John Yeboah.

O ile pierwszy z nich został wypożyczony do Western Sydney Wanderers, o tyle Ekwadorczyk nadal jest podopiecznym Dawida Szwargi. Mowa tu zresztą o najdroższym piłkarzu w historii mistrza Polski, bo pozyskano go za półtora miliona euro.

Ofensywny pomocnik, który może grać też na skrzydle, miał rzeczywiście do tej pory kilka przebłysków. Nie zmienia to faktu, że w klubie spodziewają się po nim jeszcze więcej i mają nadzieje, że pokaże to w dalszej części obowiązywania kontraktu.

Choć Yeboah nie rozgrywa wybitnego sezonu, to i tak przejawia zainteresowanie innych ekip. Jak informuje bowiem fotospor.com, chęć pozyskania gwiazdora Rakowa przejawia od paru tygodni Konyaspor.

Turcy są pod wrażeniem umiejętności 23-latka. Na jego korzyść działa dodatkowo fakt, że zna język turecki, co pomogłoby mu w procesie aklimatyzacji w nowym miejscu.

Pomiędzy stronami doszło do pierwszych rozmów, lecz do tej pory niczego nie ustalono. Władze zespołu znad Bosforu na razie chcą wybadać podejście piłkarza do sprawy.

John Yeboah po przenosinach do Rakowa Częstochowa ze Śląska Wrocław rozegrał łącznie 37 spotkań, a w nich strzelił cztery gole i zanotował pięć asyst.

Kontrakt ma ważny z mistrzem Polski do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań Erik Expósito zapytany o swoją przyszłość Erik Expósito zapytany o swoją przyszłość

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy