Gwiazdy Saudi Pro League popierają kandydaturę Arabii Saudyjskiej

Gwiazdy Saudi Pro League popierają kandydaturę Arabii Saudyjskiej
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Karim Benzema [Twitter] | Riyad Mahrez [Twitter] | Asharq Al-Awsat [Twitter]

Karim Benzema, Riyad Mahrez i Jordan Henderson znaleźli się wśród piłkarzy, którzy poparli starania Arabii Saudyjskiej o zorganizowanie Mistrzostw Świata w 2034 roku.

„Wow! Niesamowite wieści. Przyszłość jest jasna – gratuluję wszystkim moim przyjaciołom i fanom w Arabii Saudyjskiej tej ważnej zapowiedzi. Wiem, jak bardzo uwielbiacie piłkę nożną i ile by to dla was znaczyło! To byłyby niesamowite Mistrzostwa Świata” – napisał na Twitterze były kapitan Realu Madryt w odpowiedzi na informację o zgłoszeniu do FIFA kandydatury kraju z Bliskiego Wschodu.

„Zaczynamy… Zdecydowanie jesteśmy we właściwym miejscu, teraz i na przyszłość. To niesamowite, że Arabia Saudyjska ubiega się o ten wielkie wydarzenie. Słyszę i widzę fanów. Czuję pasję i miłość do gry. Mam nadzieję, że świat też to zobaczy” – stwierdził z kolei reprezentant Algierii i były gracz Manchesteru City.

Spore kontrowersje wywołało podobne nagranie dla gazety „Asharq Al-Awsat” z udziałem Jordana Hendersona, który powiedział:

- Jestem bardzo podekscytowany tym ogłoszeniem. Jedź do Arabii Saudyjskiej 2034.

Były kapitan Liverpoolu zapewniał wcześniej, że celem jego transferu do Saudi Pro League jest jedynie chęć regularnej gry w piłkę, a nie kwestie promocyjne i marketingowe.

Wszystkie powyższe posty były oczywiście reklamami.

Arabia Saudyjska pozostaje na razie jedynym kandydatem na gospodarza Mistrzostw Świata w 2034 roku. Zgodnie z ustaleniami FIFA pod uwagę będą brane wyłącznie zgłoszenia z Azji i Oceanii. Chęć ubiegania się o prawo organizacji mundialu wyrażały także między innymi Chiny i Australia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy