Gytkjaer następcą legendy?!

Gytkjaer następcą legendy?! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: B.T.

Christian Gytkjaer znalazł się w kręgu zainteresowania Malmö FF.

Reprezentant Danii jest formalnie związany z Lechem Poznań do zakończenia obecnego sezonu i otrzymał już ze strony władz klubu propozycję przedłużenia współpracy.

Środkowy napastnik wstrzymuje się na razie z podjęciem jakichkolwiek decyzji na temat swojej najbliższej przyszłości, a to z kolei powoduje tylko rosnące zainteresowanie jego usługami ze strony różnych zespołów.

„B.T.” informuje, że wśród drużyn przejawiających chęć pozyskania Christiana Gytkjaera znalazło się Malmö FF. Przedstawiciele szwedzkiej drużyny mają widzieć w osobie 29-latka idealnego następcę Markusa Rosenberga, który wraz z końcem grudnia przechodzi na piłkarską emeryturę.

Popularni „Niebiescy” są ponoć skłonni przedstawić „Kolejorzowi” ofertę wykupu duńskiego zawodnika, ale wspomniane źródło obawia się, że nawet jej akceptacja może nie wystarczyć do tego, aby pozyskać napastnika i to z dwóch powodów.

Pierwszy dotyczy wynagrodzenia piłkarza, którego oczekiwania mają w znaczącym stopniu przekraczać granice pensji wypłacanych graczom występującym na poziomie Allsvenskan. Z kolei drugi odnosi się do postawy samego zainteresowanego, który nie przejawia na razie chęci do zmiany barw klubowych w zimowym okienku transferowym w obawie przed utratą miejsca w kadrze na Euro 2020.

Gytkjaer trafił do Lecha na zasadzie wolnego transferu z TSV 1860 Monachium w lipcu 2017 roku. W trwających rozgrywkach strzelił czternaście bramek dla ekipy z Poznania w dziewiętnastu rozegranych meczach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy