Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym

Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Interia

Tomasz Hajto przyznał w rozmowie ze Zbigniewem Czyżem z „Interii”, że poważnie rozważa pomysł o powrocie na ławkę trenerską, który wiązałby się z objęciem posady szkoleniowca w jednym z zagranicznych klubów.

Były reprezentant Polski i zawodnik takich drużyn jak Hutnik Kraków, Górnik Zabrze, MSV Duibsurg, Schalke 04, Southampton, Derby County czy ŁKS Łódź postanowił po zakończeniu profesjonalnej kariery spróbować swoich sił w zawodzie trenera, menedżera czy telewizyjnego komentatora i eksperta.

W ostatnim czasie mogliśmy o nim najczęściej usłyszeć przy sprawowaniu ostatniej z wymienionych ról. Niewkluczone, że wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie, ponieważ Tomasz Hajto jest otwarty na powrót do pracy w klubie na stanowisku szkoleniowca i celuje w objęcie jednej z zagranicznych drużyn.

- Były rozmowy z jednym czy drugim prezesem, były pewne propozycje, zapytania, ale do konkretnych rozmów nie doszło. Bardziej jednak myślę o kierunku zagranicznym. Na polskim rynku ciężko jest pracować. Na zachodzie byłoby większe wyzwanie i przede wszystkim jakiś perspektywiczny, długofalowy plan. Nie kryję, że chodzi o Niemcy, znam tamtejszy język, ludzie do dziś mnie tam pamiętają i szanują. Propozycję z zagranicy na pewno rozważę - powiedział 48-latek.

Do tej pory były obrońca miał zaszczyt odpowiadać za wyniki osiągane na profesjonalnym poziomie przez Jagiellonię Białystok (2012-2013) oraz GKS Tychy (2014-2015). W obu tych miejscach nie wyróżnił się niczym szczególnym, ale miło wspomina swój pobyt w ekipie z Podlasia.

- Na pewno dobrze zapamiętam pracę w Jagiellonii, to była moja pierwsza trenerska robota, za którą do dziś dziękuję prezesowi Kuleszy. Spędziłem tam fenomenalne chwile. Z prezesem Kuleszą mam zresztą do dziś świetny kontakt, pokazał mi inne spojrzenie na wiele spraw - dodał Hajto.

Więcej na temat: Tomasz Hajto Polska Niemcy Trenerzy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy